اسپیکرهای جدید لیبراتون به نام Zipp

لیبراتون ­زیپ ( Libratone Zipp ) جدید خیلی شبیه ورژن اصلی است که در سال 2012 بیرون آمد. عملکرد صوتی بهتر دارد

اسپیکرهای جدید لیبراتون به نام Zipp

نوشته شده توسط Blog 1396/07/05 14:35:41 0 نظرات اسپیکر,

لیبراتون ­زیپ ( Libratone Zipp ) جدید خیلی شبیه ورژن اصلی است که در سال 2012 بیرون آمد. از آن به بعد، اسپیکر وایرلس ترفندهای جدیدی، به شکل یک صفحه کنترل ارتقا یافته، عملکرد صوتی بهتر، یک برنامۀ کاربردی نونما شده، و مهمتر از همه، جریان بلوتوث و همچنین ایر پِلی را به دست آورده است. زیپ مینی با حدود قیمت 1,000,000 تومان یک طرح خیره کنندۀ مدرن را با یک سیستم صوتی شگفت­ انگیز متعادل می­ کند. لیبرتون ممکن است ارزان نباشد اما به خوبی به شما اطمینان می­ دهد که به قدر کافی ارزش پولتان را برای به دست آوردن جایزۀ انتخاب نویسندگان ما بدانید.

 

 

زیپ، مثل پیشینیانش، یک سیلندر رو به بالاست که 10.3 تا 4.8 اینج اندازه (HW) و 3.3 پوند وزنش است. همانطور که از نامش برمی­ آید، می­توان پوشش پارچه ه­ای اسپیکر را با باز کردن زیپ آن برداشت زیپ با پوشش خاکستری تیره، خاکستری روشن، سبز، یا قرمز وجود دارد و پوشش­های بیشتر هر کدام حدود 130.000 تومان می­ ارزند اگر بخواهید آنها را با هم ترکیب کنید. در زیر این بافت، زیپ سفید است و حاوی یک بلندگوی صدای بمِ وُوفر 4-اینچی، دو بلندگوی توئیتر 1-اینچی، و دو رادیاتور فرکانس پایین 4-اینچی است، که همۀ آنها با یک تشدیدکنندۀ کلاس D (با پردازش سیگنال دیجیتال، یا DSP) برای 100 وات نیرو، کار می­ کنند.

یک نوار چرمی ساخته شده در آن به شما امکان می­ دهد اسپیکر را از هر چیزی در اطراف که مناسب آن باشد، از دستگیرۀ در گرفته تا رخت­ آویز آویزان کنید، ضمن آنکه صفحۀ لاستیکی کف آن از ارتعاش آن روی میز جلوگیری می­ کند. این کار کوچکی نیست، چون زیپ کمی سروصدا ایجاد می­ کند و به راحتی در سطوحی مثل میزهای چوبی طنین می ­اندازد. این اسپیکر صدا را در یک میدان تقریبا 360 درجه­ ای به بیرون می­ فرستد، بنابراین اگر آن را در وسط اتاق بگذارید صدا را به طور یکسان از هر زاویه خواهید شنید.


لبۀ بالایی، صفحه کنترل نور زمینه را در خود جای می­ دهد، که لوگوی پرندۀ لیبرتون در مرکز آن است. با چرخاندن انگشت خود در جهت حرکت عقربه­ های ساعت روی سطح صفحۀ مدور درجۀ صدا بالا می ­رود (یک سری نقطه ظاهر خواهند شد تا درجۀ واقعی صدا را نشان دهند)، و علامت­هایی برای ناوش آهنگ­ها، یک دکمۀ  قلب (برای برنامه­ دهی تا پنج ایستگاه محبوب رادیویی اینترنت)، یک دکمۀ SoundSpace برای وصل کردن چندین اسپیکر به یک شبکه، یعنی Sonos  وجود دارد (شما می­توانید تا شش اسپیکر در هر گروه داشته باشید و تا هشت گروه در هر شبکۀ وایرلس). لوگوی پرنده به عنوان دکمۀ اجرا/مکث، و همچنین دکمۀ زوج کردن بلوتوث و کنترل مدیریت تماس شما برای تماس­ های ورودی عمل می­کند. یک مشخصۀ هوشمندانه: تنها با قرار دادن دست خود در بالای صفحۀ مدور بلافاصله میزان صدا به طور چشمگیری کم می­شود تا وقتی که آن را رها کنید تا دوباره زیاد شود

 

طرح:


   

جفت ­شدن از طریق بلوتوث سریع و ساده است، البته می­ توانید با استفاده از ایرپلیِ اپل نیز (که نیاز به یک ابزار iOS دارد و از شبکۀ وای­فای منزل شما استفاده می­ کند) صوت را جاری کنید. برای انجام این کار، شما باید برنامۀ کاربردی رایگان لیبراتون را دانلود کنید. وقتی نصب شد، می ­توانید ایستگاه­ های رادیویی اینترنتی مختلفی را که این برنامه کاربردی مستقیما به جریان می ­اندازد دنبال کنید و حتی تنظمیات اسپیکر را برای متناسب کردن بهتر آن با صوت محیط شنیداری خود پیکربندی کنید. برنامه کاربردی لیبراتون برای اندروید نیز قابل دسترس است، اگرچه یکپارچه­ سازی ایرپلی از طریق دستگاه اندروید شما کار نخواهد کرد.

آداپتور نیروی شامل شده یک بند پارچه ­پوشُ شکیل دارد که به صفحۀ پشتی نزدیک به پایۀ اسپیکر متصل می­شود. این همان ­جایی است که دکمۀ پاور قرار دارد، و همینطور یک ورودی کمکی 3.5 میلیمتری برای گوش ­دادن سیمی (هیچ کابلی در نباشد) و یک  اتصال USB برای شارژ دستگاه موبایلتان.

لیبراتون برآورد می­ کند عمر باتری زیپ حدودا 8 - 10 ساعت باشد، البته بسته به میزان حجم صدا و ترکیب پخش سیمی و بی­سیم، نتیجه­ های متفاوتی خواهید داشت.

عملکرد:

در آهنگ­هایی که محتوای باس زیر قدرتمندی دارند، مثل " "Silent Shout (فریاد خاموش) از Knife، زیپ باس قدرتمندی تولید می­ کند که احتمالا سطوح اطراف آن را می­ لرزاند و به ارتعاش در می­ آورد. DSP به کار گرفته شده توسط زیپ آن را از غیرطبیعی جلوه دادن آهنگ­ها به این شکل باز می ­دارد، حتی در صداهای بالا، در حالی که در سطوح صدای پایین­ تر نیز طوری تنظیم می ­کند که یک تجربۀ باس غنی و خیلی سالم اجرا شود.

آهنگِ Drover از بیل کالاهان، آهنگی که باس ضعیف­تری در ترکیب آن دارد، به ما دید بهتری از نشان صدای زیپ می­دهد. طبل ­ها در این آهنگ از عمق باس افزوده شده به آن کمک خوشایندی می­ گیرند، اما روی سطح میز هیچ اتفاقی نمی­ افتد، ضمن آنکه طنین صوتی بین زیر و بمِ کالاهان حضوری بسیار غنی و سنگین در میانه ­های پایین دارد. اینها همه می ­توانست به فاجعه منجر شود اگر زیپ هم انبوهی از حضور فرکانس میانی بالا و بالا را برای متعادل تر و تازۀ چیزها فراهم نمی­ آورد. صدای کلی مرتعش است افت­ های پرمایۀ جور شده با خیزهای زنده، اما نه خشن.

در آهنگ  "No Church in the Wild" اثر Jay-Z و Kanye West، لوپ کیک­ درام حاشیۀ میانۀ بالای زیادی دریافت می­ کند، که به بی­درنگی آن در آغاز امکان می­ دهد حضوری رخنه­ کننده داشته باشد که لایه ­های میکس را می ­برد. ضربه­ های ترکیب­ گر باس-زیر در این آهنگ یک عمق باس سه ­بعدی دارند، اما از نظر قدرت فرکانس پایین واقعا عمق کاملا در سطح زیر ووفر نیستند ما در این محدوده نسبت به سایر اسپیکرها حضور باس بیشتری را شنیده ­ایم. آواهای مختلف در این آهنگ به طور تازه و به روشنی در کل ترکیب شناورند بدون آنکه بیش از حد صفیری به گوش برسند.

برای آهنگ­های ارکستری، مثل صحنۀ آغازی در The Gospel According to the Other Mary اثر جان­ آدامز، ابزارهای موسیقی ارکسترِ دانگ پایین ­تر، پانچ و پُری باس بیشتری می­ گیرند. خوشبختانه، رشته­ های دانگ بالاتر، ساز برنجی، و آواها نیز سهم منصفانه­ ای از تقویت و حجاری دریافت می­ کنند. آنچه که با آن به پایان می ­برید واقعا یک امضای صوتی نیست، بلکه یک اجرای قدرتمند است که جسم فرکانس پایین را با وضوح فرکانس بالا برای یک تاثیر خوشایند ترکیب می کند.

یک عامل رنجش: زیپ عادت دارد در آهنگ­ها نوسان ایجاد می­ کند، طوری که معمولا اولین نیم ثانیۀ صوت را از دست می­ دهید. این به اسم اجازه دادن به DSP به تنظیم پویایی آهنگ جدید است، اما ایده ­آل نیست.

 

 

در این محدودۀ قیمت، گزینه ­های اسپیکر بی­سیم عالی زیادی را می­ توان در نظر داشت. ما طرفداران  Marshall Kilburn , Creative iRoar، JBL Xtreme هستیم که در حدود 1.000.000 تومان هستند. ظاهرا، عملکرد و صدای لیبراتون زیپ مثل یک اسپیکر 1.300.000 تومانی به نظر می ­رسد برای آنچه که ارائه می کند قیمت منصفانه­ ای دارد. برای مهمانی­ ها ایده ­آل است، که چندین منطقۀ شنیداری به خانۀ شما می­ افزاید، یا تنها یک اتاق را با سیستم صوتی وایرلس ارتعاشی با طرحی شکیل مجهز می­ کند، این انتخاب جدید نویسندگان ما برای اسپیکرهای بی­سیم است. 

 

 

 

 

میتوانید نمونه های مختلف این اسپیکر قدرتمند را در این قسمت سایت ما مشاهده و خریداری کنید

 

 

 

ارسال یک نظر

نماد اعتماد الکترونيکي
-->
کالا در حال حاضر موجود نمیباشد.ایمیل خود را وارد نمایید، زمانی که کالا در دسترس باشد به شما اطلاع میدهیم.