بررسی اسپیکر قابل حمل اونیکس (Harman Kardon Onyx)

مدل هارمن کاردن انیکس (Onyx) مانند مورد دوم است با وزن زیادش میزان صدای آن و قابلیت‌های صدای بم

بررسی اسپیکر قابل حمل اونیکس (Harman Kardon Onyx)

نوشته شده توسط Blog 1396/06/30 12:49:03 0 نظرات

قصد خرید یک اسپیکر قابل حمل بلوتوث را داشتن می‌تواند کمی دلهره‌آور باشد. فروشگاه ها پر است از انتخاب‌های متنوع که دارای مدل‌های مختلف ، مجموعه خصوصیات‌ و قیمت‌های مختلف هستند . بدون در نظر گرفتن اندازه؛ اسپیکرهایی وجود دارند که به اندازه کف دست ساخته شده‌اند (در کف دست جای می­ گیرند ) مانند اسپیکرهایی که نیاز دارید برای حمل‌شان از کل بازوی خود استفاده کنید.

مدل هارمن کاردن انیکس (Onyx) مانند مورد دوم است با وزن زیادش میزان صدای آن و قابلیت‌های صدای بم آن در قیمت 1,500,000 تومان این دستگاه مستقیما به قسمت آخر فروشگا‌ه‌ اسپیکرهای قابل هم سقوط می‌کند. هنوز این واقعیت که موردهای مناسب‌تری روز به روز وجود داشته، در استفاده خانگی هم همچنین دارای ارزش کمی بالا است.


طراحی:

 درباره ONYX باید گفت که ، بزرگ بودن در واقع به نوعی زیبا به نظر می‌رسد. خوصوصیات مربوط به اسپیکر دارای طراحی دایره‌ای کجی با زاویه‌های خفیف ، انباشته شده است از  حس لمس چرم مانند و فلز مانند ، قدری ارگونومیک‌تر (و مقاوم‌تر ) از دسته فلزی دندانه‌دار دور تا دور واحد را گرفته ، که پوشیده شده است از پارچه مشبکی در جلوی آن .
در این مدل اسپیکر چهار مبدل نمایان می­‌گردند : ووفرهای 2/3 اینچی و توویترهای 2/34اینچی . اونیکس همچنین دارای دو تشعشع کنده غیرفعال در زیر قسمت قلاب مانند خود است، که باعث تعادل نصف نصف صدا می‌گردد.

تلنگر زدن به اسپیکر باعث می‌شود تا بافت چرمی قسمت پشتی آن نمایان گردد، با یک برچسب نقره‌ای دایره های که بر طبق اینکه شما چه آهنگی را پخش می­ کنید با باس زیاد شروع به رقصیدن می‌کند. جدای از آن جلوه بصری زیبا و دلچسبی را در پس‌زمینه فراهم می‌آورد و در حقیقت چنین ویژگی برای آنهایی که رده آهنگ‌ها با صدای پایین را دوست دارند، مناسب است. در نزدیکی انتهای این وسیله ، همچنین ورودی و خروجی‌هایی وجود داشته برای منبع تغذیه و ورودی AUX ، همچنین یک ورودی  اتصال USB2.0 ، که می‌توان برای شارژ وسیله قابل‌حمل زمانی که اسپیکر به  برق وصل است، استفاده کرد. این همچنین  در جایی که شما  می‌خواهید دکمه WPS را پیدا کنید ، مسیر یکپارچه برای  اتصال شبکه بی‌سیم به اسپیکر.( شما می‌توانید همچنین این کار را با استفاده از یک دستگاه‌هوشمند iOS انجام دهید اما بعدها بیشتر مرسوم گردد ).لبه بالایی اونیکس محل قرارگیری لامپ‌های LED است، دارای کنترل‌های حساس لمسی هستند،  شامل یک دکمه روشن خاموش و دکمه تنظیم صدا همچنین دکمه‌های مربوط به مشخصه‌های بلوتوث و وایرلس . مسرت بخش است که شما می‌توانید انگشتتان را بین دکمه + و – حرکت دهید ومیزان بلندی صدا را تنظیم کنید، شبیه نوازش پشت یک گربه می میاند البته گربه‌ای که پشم ندارد.

اونیکس همچنین یک تولید را ترکیب کرده است با ، باطری قابل شارژ که دارای 8 ساعت نگهداری برق است با یک بار شارژ کردن این مدت زمان برای کباب پختن در حیاط خلوت و یا مدتی که شما در گاراژ مشغول کار هستید کافی به نظر می­رسد. اگر دکمه مربوط به خاموش روشن را 1 ثانیه نگه دارید میزان باطری موجود را براساس تعداد نقاطی که بر روی خط میزان صدا قرار دارد نشان می‌دهد.

 

تنظیمات و اتصال :

به مانند خیلی از اسپیکرهای بی‌سیم دیگر ، اونیکس هارمن کاردون نیاز به مقدار کمی از تنظیمات دارد. خبر خوب این است که این تنظیمات به طور مستقیم برای انتقال به بلوتوث­ ها ساده صورت می‌گیرد . واحدی که به سرعت به یک ipad و یا گوشی Galaxy سامسونگ وصل می­‌کند با نگه داشتن و فشار دادن کلید بلوتوث اسپیکرعمل کرده و پس از آن عمل جفت‌سازی (هماهنگ شدن) با دستگاه تنظیماتش انجام می‌شود.
    
 هر چند که اونیکس کمی بیشتر از اسپیکرهای معمولی درباره اتصال با اجازه دادن به کاربر برای جاری سازی فایل‌های صوتی با استفاده از WIFI و استفاده از AIRplay(برای iOS) پیشنهاد می‌دهد  و DNLA (برای اندروید و دیگران) .بنابراین تنظیمات این مشخصات قطعا نیازمند خواندن دفترچه راهنمای دستگاه می‌باشد.
شما می‌توانید اسپیکر را با شبکه اینترنت خانگیتان به دو روش جفت کنید.  اگر روتر شما مجهز به دکمه WPS می‌باشد ، شما می‌توانید این دکمه را فشار دهید سپس دکمه مربوط به دستگاه اونیکس را هم فشار دهید. یا می‌توانید اگر که دستگاه  iOS  دارید که متصل به بلوتوث اسپیکر است و همچنین به شبکه Wifi می‌توانید دکمه مربوط به WiFI را در لبه دستگاه فشار دهید تا اینکه علامت به فعالیت درآمدن تنظیمات اشتراک مشخص گردد.
    
حال هنگامی‌که با موفقیت به شبکه وصل شدید ، دکمه مربوط به WIFI اسپیکر با رنگ سفید پر رنگ شروع به چشمک زدن می‌کند. متاسفانه ،هنگامی‌که من قادر بودم اونیکس را با شبکه جفت کنم ، پخش موسیقی از روی شبکه خود چالشی دیگر بود، و این موردی بود که در دفترچه راهنما به آن اشاره نشده است. درنهایت من با بخش پشتیبانی و خدمات تماس گرفتم، اما فایده نداشت ، نمایندگی‌ها بیان می‌کردند که من  دارای قسمتی هستم که ناکارآمد عمل می ­کند، و یا این که این مشکل مربوط به شبکه خانگی می­ باشد.

دستگاه هارمن کاردون همچنین یک برنامه کاربردی از راه دور را ارائه می‌دهد ، که برای استفاده با محصولات یکپارچه یک کارخانه طراحی شده است. این برنامه کاربرد زیادی دارد و با اونیکس کمی محدود کار می ­کند. شما می­ توانید میزان بلندی صدا را تنظیم کنید ، بخش مربوط به گسترده‌سازی استریو را فعال کنید و همچنین میزان باقی مانده باطری را مشاهده کنید .

از نظر تئوری ، شما می ­توانید بین منابع مختلف صوتی تغییر وضعیت دهید(Airplay,DLNA و بلوتوث)اگرچه که من نتوانستم با موفقیت با این بخش کار کنم به خاطر همان مشکل WIFI فوق الذکر.

صدا:

    در حالی که جاری سازی WIFI  خسته‌کننده بود ، کارآیی کلی اونیکس تاثیرگذار است . برای ما این امکان را فراهم آورد تا در رده بلوتوث‌های استاندارد باقی بمانیم، ما هنگام پخش موسیقی از دستگاه‌های مختلف چیزی که از قلم افتاده باشد را مشاهده نکردیم .هنوز هم این دستگاه انتقال دهنده فضای صوتی مسرت بخشی در بین ژانرهای مختلف موسیقیایست، از راک گرفته تا فلک تا هیپ‌هاپ و موسیقی‌های الکترونیک.

به خاطر وجود این دو ووفر ، صدای باس به طور غیرقابل باوری کوبنده است ، هرچند که در واقع مشخصه اصلی و صحیح در نتیجه نهایی به این بستگی دارد که شما اسپیکر را روی چه سطحی قرار داده باشید. چوب از بین همه موارد بهترین مورد است و نتیجه خوبی دارد. ما می ­توانستیم واقعا صدای باس را درپاهایمان هنگامی که روی یک میز چوبی ایستاده بودیم حس کنیم.
 
 سپس ، البته که تنظیم‌کننده صدا وجو دارد(ولووم): اونیکس پایین را می­ گیرد و این میزان پایین برای برپایی یک مهمانی راک خشن کافی است و یا در مورد ما برای غرق شدن و لذت بردن در خیلی از موسیقی‌ها کافیست. این اسپیکرکیفیت صدای را به طور فوق‌العاده در صداهای بالا حفظ می­کند ، ولی پیشنهاد می شود حداقل چندگام عقب بایستید هنگامی که می‌خواهید تنظیمات دستگاه را درست کنید.

 

 

 

میتوانید این اسپیکر قدرتمند را در این قسمت سایت ما مشاهده و خریداری کنید

 

ارسال یک نظر

نماد اعتماد الکترونيکي
-->
کالا در حال حاضر موجود نمیباشد.ایمیل خود را وارد نمایید، زمانی که کالا در دسترس باشد به شما اطلاع میدهیم.