بررسی اسپیکر قابل حمل اکستریم ( JBL xtreme)

ما به دنبال یک وسیله پاسخگو با قدرت باس بیشتر هستید با قدرت خروجی کامل یک اسپیکر بلوتوث قابل حمل هستید JBL xtreme

بررسی اسپیکر قابل حمل اکستریم ( JBL xtreme)

نوشته شده توسط Blog 1396/07/10 02:08:40 0 نظرات اسپیکر,

ما به دنبال یک وسیله پاسخگو با قدرت باس بیشتر هستید با  قدرت خروجی  کامل یک اسپیکر بلوتوث قابل حمل هستید ، شما احتمالا  خواهید فهیمد که باید پول بیشتری بپردازید وقبول کنید که قابل حمل بودن لزوما به معنای کوچک بودن نیست. دستگاه JBL Xtreme  (جی بی ال اکستریم) با قیمت حدودی 900.000 تومان  نه دستگاه کوچکیست نه ارزان ، اما احتمالا قدرتمند ترین است، بدرستی قدرتمندترین دستگاه بین دستگاهایی که ما آنها را امتحان کردیم .این دستگاه عاشقان باس را ناامید نخواهد کرد. با توجه به عملکرد گوشی اسپیکر آن و طراحی ضد صدای چلپ چلپ آن و Xtreme  دارای توان زیادی در این آزمایش بود . همچنین این دستگاه دارای پردازش سیگنال بالایی است که از عمل پیچش صداها در ولوم های بالا جلوگیری به عمل می ­آورد، اما این قابلیت بخشی از طرفداران وسواسی و حساس را از طرفداری محصول دلزده می کند . اغلب شنوندگان موسیقی  تحت تاثیر کارایی صوتی Xtreme  قرار می­گیرند.

طراحی :

دستگاه Xtreme یک اسپیکر است که به درستی نامگذاری شده است. این دستگاه شبیه یک اژدر است در ابعادی با 4.9در 11.1 و 4.8 اینچ (HWD)  و با یک وزن قابل توجه 4.7 پوندی . بله این یک اسپیکر قابل حمل است ، اگرچه که سنگین است ، و تسمه ای که به حلقه های  هر  دوطرف بالای  آن متصل است  به طور خنده داری ضخیم هستند می توان گفت که اساسا یک بند نگهدارنده گیتار است با تمام این تفاسیر باید گفت که وجود این بند لازم است.دستگاه Xtreme   همچنین دارای ظاهر خوبی است ، قسمت مشبک اسپیکرشبیه یک شبکه از پارچه و فلز در هم تنیده شده به رنگهای آبی و سیاه می مادند ، ویا شاید هم قرمز.  در زیر قسمت مشبکووفرهای دوگانه 65 میلی متری و توویترهای 35  میلی متری قرار دارند که وظیفه انتقال صدا رادارند.
یک قسمت مربوط به کنترل ها در بالای سیلندر قرار گرفته است برای روشن خاموش کردن ،تنظیم صدا (که در اصلاق با گوشی موبایل شما نقش تنظیم میزان صدا رادارد)، دکمه هماهنگ کننده بلوتوث . دکمه پخش و مکث. همچنین یک دکمه اتصال به JBL برای جفت کردن چندتایی JBL اسپیکرها  با یک منبع صوتی وجود دارد،  و دکمه پخش و مکث دوتایی برای حرکت و انتخاب بین آهنگ های مختلف، هنگامی که شما این دکمه را چندین بار فشار می ­دهید(این دکمه همچنین دکمه ای است که به عنوان شروع و خاتمه تماس تلفنی به کار می رود).
 
فریم سنگین Xtreme  باعث می­شود تا از لیزخوردن و قل خوردن پایه های لاستیکی آن جلوگیری شود. و درست  برروی پایه قرار گیرد، در پشت اسپیکر اتصالاتیوجود دارد برای وصل کردن آداپتور(منبع تغذیه)، همچنین دو پورت USB ( برای شارژ کردن دستگاه  موبایل وجود دارد) و یک ورودی aux 3.5 میلی متری (اما شامل کابل صوتی نمیباشد) جالب ترین چیز درباره این قسمت این است که JBL  چگونه محافظت از آن را انجام می­ دهد. یک پوشش زیپ دار برای پروت ها که هنگامی که با آنها کار نداریم در آن قرار می گیرند.

جفت کردن دستگاهای Xtreme  با هم یک فرآیند آسان به شمار می­رود: سیستم می­ تواند با بیش از 3 دستگاه  باهم جفت شود، و می تواند به طور خودکار در هنگام روشن شدن مجدد جفت شود.JBL دارای نسبت نگهداری باطری در حدود 15 ساعت است ، اما نتیجه شما می تواند به میزان بلندی صدا که برای پخش موسیقی انتخاب می­کنید بستگی داشته باشد و این اسپیکر می ­تواند روی میزان خیلی خیلی زیاد از صدا نیز تنطیم شود. اسپیکر پس از 30دقیقه عدم استفاده به طور خودکار خاموش می ­شود و یا اینکه به حالت آماده به کار در می­ آید اگر که به منبع انرژی متصل باشد.

کارآمدی  و نتیجه گیری:
    
در آهنگ هایی که دارای محتویات با  زیر و باس خیلی قوی می باشند مانند آهنگ "silent shout" گروه knife ، دستگاه Xtreme  به خوبی از پس انتقال باس این آهنگ بر می آید.این احتمالا شدید ترین میزان باسی است که ما از یک دستگاه اسپیکر بلوتوث قابل حمل می ­شنویم ، بیشتر از خیلی از دستگاهای soundcast melody ، که بیشتر ازلحاظ تئوری قابل هم هستند تا از لحاظ عملی . اما هنوز هم دستگاهای Xtreme  خیلی از موارد را مورد آزمایش قرار می دهند- درمیزان صداهای بالا هیچ درهم فرورفتگی و پیچش صدای دیده نمی ­شود ، و باس بر رده دیگر فرکانس ها غلبه نمی­ کند. در سطوح متوسط ، صدا های باس(بم) بیشتر از مقدارصداهای مطلق قوی تر هستند ، احتمالا به خاطر برخی فرآیندهای دیجیتالی اما DSP کارها ، باعث می شوند تا اسپیکرها هیچ گاه در هم تاب نخورند.

ببینید چه طور می­شود اسپیکرها را آزمایش کرد:

در آهنگ بیل کالاهانس "Drover"  صدای بم و زیر خواننده آن به طور باورنکردنی  غنی و عمیق می­ نماید دراسپیکرهای Xtreme ، اما همچنین مقدای فراوانی از لبه و جود دارد که میزان صدا سه برابر حد متوسط شکننده و واضح است. صدای درام در این آهنگ در حضور  صدای بم قابل توجهی بدون خارج شدن از قلمرو و محدوده اش قرار می گیرد، که این امری که به طور معمول در سیستم های اسپیکر با باس قوی رخ می­ دهد.در اینجا صدای باس علت لرزش صداهاست ،  با بعد عمیق قسمت های مربوط به باسالکترونیک برجسته ونمایان هستند،  که اینموردی همیشه در این آهنگ وجود ندارد.

لگد زدن های پی در پی به درام در Jay-Z  و کانی وست آهنگ " No Church inthe Wild" بیشتر از حد متوسط حضور دارد تا بتواند پانچ کردن تیز خودش را حفظ کند ، اما ما واقعا حضور آن را در مقدار کم وکمتر از متوسط می شنویم،  که حفاضت از آنراجبران می کند . زیر باس های مصنوعی که که در هنگام درام زدن های مککر نشان گذاریمی کنند توسط مقدار فراوانی از صداهای غرش گونه انتقال پیدا می کنند – این تقریبا شبیهاین است که یک ساب ووفر در جایی پنهان شده است، و خیلی هم نزدیک است.
DSP، گرچه به این معنی است که درصداهای بلند ، قسمت های عمیق تر باس صداهای آشنا تری دارند ، و در برخی موارد بهنظر می رسد که کمی بالا پایین می رود. اغلب دوستداران موسیقی به اعتدال میزان کم ،متوسط و زیاد   خروجی  XTREME درک می­کنند.، اما دوستداران موسیقی بت سازی از DSP را دوس نخواهند داشت.

 


در آهنگ های ارکستری ، مانند صحنه آغازین در آهنگ" The GospelAccording to the Other Mary" جان آدامز، XTREME رشته های ثت شده بالاتری را انتقال می دهد ،خواننده اصلی ارکست وخوانندگان به وضوح و به طور روشن مشخص شنیده می شوند آنها در مزکز توجه قراردارند در این فرآیند در این صداهای در هم و مخلوط.گفته شد که ، ضعیف ترین دستگاه موجود در ارکست به مقدار خفیفی در صداهای پایین و پایین متوسط بالا برد می شود طرفداران احتمالا از صدای آهنگ های ارکستری در XTREME لذت نخواهند برد.اما این مطلب که برخی از افزونه های شگفت انگیزدر این رویه  این دستگاه قابل انکار نیست،حتی اگر که وسیله مسئول باس صدا به دستگاه اضافه شده باشد باید دانست که صدا کمی غیر صحیح تر است.

یک نکته در باب کارایی دمدمی: هنگامی که به یک ترک دیگر می رویم ، دستگاه XTREME  اغلب چند ثانیه اول را با صدای خیلی پایین پخش می کند ، سپس صدا را بالا می برد وبه صدایی که شما برای اسپیکر تنظیم کرده اید می رسد . این کارایی است که احتمالا DSPخودش مدرج سازی می کند باری هر آهنگ جدیدی، اما این امر می تواند کمی ناراحت کننده باشد.

 

 

 

میتوانید این اسپیکر قدرتمند را در این قسمت سایت ما مشاهده و خریداری کنید

ارسال یک نظر

نماد اعتماد الکترونيکي
-->
کالا در حال حاضر موجود نمیباشد.ایمیل خود را وارد نمایید، زمانی که کالا در دسترس باشد به شما اطلاع میدهیم.