بررسی اسپیکر لوکس B&O A9

در تکنولوژی چند موضوع بحث برانگیز در مورد مُد و سبک وجود دارد. برای برخی، مُد پیش نیازی اساسی در هر چیزی است که می خواهند بخرند و برای برخی دیگر این فقط بهانه ای برای قیمت بالای اجناس و کمبود مواد مرغوب است و جزو تشریفات غیر ضروری محسوب می شود.

بررسی اسپیکر لوکس B&O A9

نوشته شده توسط Blog 1396/10/12 09:41:36 0 نظرات اسپیکر,

معرفی

در تکنولوژی چند موضوع بحث برانگیز در مورد مُد و سبک وجود دارد. برای برخی، مُد پیش نیازی اساسی در هر چیزی است که می خواهند بخرند و برای برخی دیگر این فقط بهانه ای برای قیمت بالای اجناس و کمبود مواد مرغوب است و جزو تشریفات غیر ضروری محسوب می شود. Beoplay A9 بنگ و الافسن بعید است که بتواند عقیده ی این دو گروه را عوض کند اما آن ها در این جنبه ی کلیدی اتفاق نظر خواهند داشت: در اینجا هیج کاستی در مواد مصرفی وجود ندارد.

طراحی

ما می توانستیم وقت کمی صرف این بخش بکنیم اما از آنجایی که ظاهر هر وسیله گویای هزاران چیز مختلف در مورد آن است به آن اهمیت دادیم ولی نمی گوییم که A9 در اولین نگاه بسیار تاثیرگذار و جذاب است. طراحی ساده بر روی ظاهر آن و تطابقش با محیط اطراف تاثیر می گذارد، A9 می تواند به راحتی با فضای داخلی هر اتاقی ترکیب شده و توجه ها را به خود جلب کند.

بخشی از دلیل سازگاری آن با هر محیط اندازه ی آن است. A9 دارای قطر 700 میلی متر، طول 908 میلیمتر و وزن 14.7 کیلوگرم است. دو مورد آخر به دلیل لبه های چوبی بزرگ آن هستند. جالب توجه است که A9 در قسمت عقب دارای یک دسته برای حمل است بنابراین می توانید آن را به هرجای خانه که می خواهید ببرید، بنابراین ما شک داریم که این بلندگو یک مکان اصلی وثابت در خانه یا محل کار پیدا کند و همانجا بماند. همانطور که گفته شد مکان یابی بسیار انعطاف پذیر است چون A9 دارای سه حالت صوتی است (دیوار، گوشه و بدون تکیه گاه) و هیچ قدرتی نمی تواند آن را پنهان کند چون مبدل در داخل بلندگو قرار دارد.

موادی که برای ساخت این بلندگو استفاده شده است بسیار مرغوب هستند و از پلاستیک های فشرده برای ساخت قسمت های عقب و جلو بلندگو استفاده شده همچنین این مواد بسیار باسلیقه صیقل داده شده اند و بادوام هستند و به خوبی در کنار هم قرار گرفته اند. به طور معمول قسمت جلویی از پارچه هایی با رنگ های سفید، خاکستری، سیاه، قهوه ای، سبز و قرمز پوشیده شده است (سفید به صورت پیش فرض در نظر گرفته شده).

B&O-a9-review-kharidazma3

کنترل های لمسی در قسمت بالایی A9 قرار دارند که فقط با یکبار کشیدن دست به سمت راست یا چپ می توانید صدا را کم یا زیاد کنید. این روش، روش اصلی برای کنترل میزان صدا نیست اما روشی جالب برای این کار است.

 در مورد پایه ها، آن ها از قطعات مجزای چوب حکاکی شده درست شده اند و به بخش اصلی بلندگو با استفاده از پیچ متصل شده اند. در زمان خرید می توانید جنس این پایه ها را انتخاب کنید، چوب راش، بلوط و ساج. اگر تمایل به استفاده از پایه ندارید می توانید A9 را به دیوار متصل کنید اما برای این کار باید وسیله ی مورد نظر برای اتصال به دیوار را به حدود قیمت 400.000 توامن خریداری کنید.

ویژگی ها و راه اندازی

Airplay ویژگی برجسته ایست که توسط A9 بنگ و الافسن ارائه می شود اما این فقط مختص دستگاه های اپل نیست. DLNA نیز در اینجا وجود دارد درحالیکه آن هایی که بر روی ظرفیت بالای دستگاه های صوتیشان اصرار دارند پورت های بینایی و شنوایی را بر روی A9 خواهند یافت بدان معنی که A9 هم برای سینمای خانگی استفاده می شود و هم برای گوش کردن به موسیقی. یک کار عجیب و غریب قرار دادن پورت 3.5 میلیمتری است که وجود آن بر روی بلندگو الزامی نیست اما بهتر است که یکی بر روی بلندگو وجود داشته باشد تا اینکه هیچ پورتی بر روی آن وجود نداشته باشد.

تنظیم A9 کار آسانی است به ویژه در زمان کار کردن با آن. مانند سایر محصولات Airplay ، A9 وای فای را ادغام می کند  و بنگ و الافسن رویکردی مدرن را انتخاب کرده اند بدین گونه که این بلندگو از اتصال به شبکه توسط پورت USB پشتیبانی می کند بنابراین می توانید تنظیمات آنلاین را بدون نیاز به تلفن همراهتان انجام دهید. در اینجا یک پورت اِترنت هم برای اتصال مستقیم بلندگو به روتر وجود دارد. با انتخاب این روش شما در عرض چند دقیقه به شبکه متصل خواهید شد اما اگر برنامه ی تنظیمات Beoplay بنگ و الافسن را انتخاب کنید کار راه اندازی پیچیده تر خواهد شد.

ما متوجه شدیم که این برنامه A9 را پیدا نمی کند این بدان معناست که از A9 پشتیبانی نمی کند و یک جستجوی سریع در گوگل به ما خواهد گفت که در این مورد تنها نیستیم و کنترل A9 با Beolit 12 و BeiSound 8 هم همین مشکل را دارد. رفتن به برنامه را نادیده بگیرید و مشکلی پیش نخواهد آمد. امیدواریم در بروز رسانی های جدید این مشکل برطرف شود.

B&O-a9-review-kharidazma

عملکرد

افراد با دقت و موشکاف دریافته اند که A9 قبلا در صفحه ی Trusted Reviews بوده است. ما قبل از معرفی محصول در اکتبر یک بررسی بر روی آن انجام دادیم و از اینکه این محصول با این همه دقت و ظرافت تحت نظارت بوده است شگفت زده شدیم. به طور خلاصه: فوق العاده و بسیار عالی.

بنگ و الافسن علی رغم طراحی غیر معمول ویژگی های خوبی برای A9 در نظر گرفته اند. در داخل این بلندگو یک ووفر 8 واتی قوی که توسط یک آمپلی فایر 16 واتی تقویت می شود وجود دارد به علاوه دو درایور 3 اینچی و 2 بلندگوی پربسامد 3.4 اینچی وجود دارند که هرکدام توسط آمپلی فایرهای 80 واتی کلاس D تقویت می شوند. این در مجموع 480 وات می شود، درحالیکه مقدار واتها داستان کامل را در مورد این بلندگو بیان نمی کنند اما شاخص خوبی برای اطلاع از ساختار داخلی آن هستند.

A9 نیروگاهی مطلق است. بنگ و الافسن ادعا می کند که A9 فقط برای پخش موسیقی در اتاق های بزرگ نیست بلکه در فرازگاه های آپارتمان ها هم قابل استفاده است و چون این مورد آخر را نتوانسته ایم امتحان کنیم نمی توانیم با این ادعا مخالفت کنیم. صدای A9 فقط صدایی نیست که شیشه های پنجره را بلرزاند بلکه آنچه ما را در مورد این بلندگو خرسند می کند کیفیت صدایی است که از آن تولید می شود.

بنگ و الافسن گستره ی طبیعی را برای صدا انتخاب کرده اند اما در مورد باس، فرکانس های زیر و بم و متوسط بسیار عالی هستند. سه حالت قرار دادن A9 (گوشه، دیوار و بدون تکیه گاه) نیز به راحتی خروجی باس را تنظیم و تقویت می کنند. باس های اصلی نیاز به قرار گرفتن A9 در گوشه یا دیوار دارند و تغییر حالت به حالت بدون تکیه گاه باعث ارتعاش اشیای اطراف آن می شود.

جداسازی و تفکیک صدا نیز بسیار عالی است. با استفاده از یک سیستم جداکننده صوتی و یا سیستم صدای فراگیر X.1 صدا را به طور یکنواخت در سراسر فضاهای باز بزرگ گسترش می دهند اما توانایی و قابلیت های A9 برای رقابت با آن ها نیز نباید دست کم گرفته شود.

حاشیه؟ بسیار کم است. منظور از حاشیه ها مکان هایی هستند که صدا به آن ها نمی رسد. Airplay پخش/مکث/نادیده گرفتن را کمی با تاخیر انجام می دهد که این وابسته به تکنولوژی دستگاه است، اما بنگ و الافسن آن را به 2 ثانیه کاهش داده است و تنظیم صدا فوری است. در تولید صدا مقداری تحریف وجود دارد اما صدا خیلی بلند است که حتی اگر یک مهمانی برنامه ریزی کرده باشید و در حداکثر صدا بخواهید از آن استفاده کنید مانند جیغ زدن در گوشتان در کلاب های شبانه خواهد بود که مسلما شما به آن کلاب ها نخواهید رفت.

B&0-a9-kharidazma

قیمت

می دانیم که به چه چیز فکر می کنید: نگرانی اصلی در مورد قیمت است. هم بله و هم خیر. قطعا قیمت 8.999.000 تومان باعث جا خوردن و عقب کشیدن خیلی ها می شود و افراد ضد مُدگرایی می گویند که می توانند سیستم های مشابهی با همین عملکرد با قیمت کمتر بخرند. نکته ی اصلی این است که A9 افراطی است اما به زیبایی در یک واحد مجزا طراحی شده است و می تواند با سیستم های فراگیر صوتی و های فای رقابت کند. این هم در مورد مدل است و هم در مورد عملکرد و هیچ چیز شبیه آن در بازار وجود ندارد. اگر توانایی پرداخت این هزینه را دارید A9 ارزشش را دارد.

نتیجه

A9 هم سبک و هم از نظر طراحی عالی است، ظریف و مستحکم است و متناسب با مُد نیز هست و این ها ویژگی های پیش پا افتاده و تکراری نیستند. این بلندگو با تمام سلیقه ها و بودجه ها جور نیست اما باید جرات متفاوت بودن را داشت.

شما می توانید این محصول را در سایت ما مشاهده و خریداری کنید.

 

ارسال یک نظر

نماد اعتماد الکترونيکي
-->
کالا در حال حاضر موجود نمیباشد.ایمیل خود را وارد نمایید، زمانی که کالا در دسترس باشد به شما اطلاع میدهیم.