بررسی اسپیکر Devialet Phantom Gold

فرآیند نصب و راه اندازی این هدفون تقریبا نوعی سرگرمی است. چرا؟ چون انگار هدفون فانتوم مانند یک شخص است.

بررسی اسپیکر Devialet Phantom Gold

نوشته شده توسط Blog 1396/11/04 09:52:01 2 نظرات اسپیکر,

فرآیند نصب و راه اندازی این هدفون تقریبا نوعی سرگرمی است. چرا؟ چون انگار هدفون فانتوم مانند یک شخص است. این هدفون برای اینکه به شما بفهماند آماده ی کار است یک آهنگ را پخش می کند که این کار طی فرآیند تنظیم Spark راه اندازی می شود. شما برای تایید چیزهای مختلف باید دستتان را بر روی قسمت جلویی بلندگو گرفته و نگه دارید که باعث می شود بلندگو صدایی شبیه هیس دربیاورد و مانند برخی از ربات ها آن را تایید کند. این ویژگی فوق العاده قشنگ است.

در هنگام استفاده

پیش از این ما شاهد رونمایی و نمایش Silver Phantom بودیم، که فکر می کردیم بلندگویی استثنایی است. چیزی که ما در مورد Gold Phantom مشتاق به انجام آن بودیم جفت کردن آن با یک بلندگوی دیگر در هنگام پخش بود. برای پی بردن به اینکه آن ها در طول 72 ساعتی که به آن ها اجازه ی پخش دادیم چقدر می توانند زندگی ما را تحت تاثیر قرار دهند. برای اینکه ببینیم آیا اشکالی در آن به وجود می آید یا نه. و برای اینکه ببینیم همسایه ها چقدر می آیند و می گویند آن را خفه کن (البته آن ها خیلی مؤدب هستند چون جواب این کار خیلی بیشتر خواهد بود).

تنها نکته ی قابل توجه ما ـ صرف نظر از راه اندازی دشوار ـ این بود که زمانی که دیالوگ باکس را جابجا کردیم فانتوم قطع شد. در صورتیکه نیاز نیست این باکس را جابجا کنید پس نتیجه میگیریم که این کار ما اشتباه بوده است. با محدوده ی ثابت دیالوگ باکس اتصال یکدست باقی می ماند و به شبکه هم وصل خواهید شد. ما  Gold Phantom  را برای مشاهده ی عملکردش در فضاهای مختلف چندین بار از یک فضا به فضای دیگری بردیم. پس از یک روز طولانی پخش موسیقی، ما بررسی را با چند فانتوم دیگر ادامه دادیم و دیدیم که پخش به طور ناگهانی قطع می شود اما این موضوع در روز بعد برطرف شد و ما نتیجه گرفتیم که این مشکل مربوط به اینترنت بوده است.

همانطور که ذکر شد یکی از مواردی که باید در مورد Devialet با آن آشنا شویم نرم افزار اِسپارک است. این نرم افزار می تواند به عنوان کنترل اصلی و مرکزی مورد استفاده قرار گیرد و می توانید از منابع مختلف وارد لیست پخش مورد علاقه تان شوید ـ سرویس های جریان (اسپاتیفای، Tidal, Deezer, Qobuz و...)،سرورها، درایورهای شبکه، تلفن های همراه، لپ تاپ ها و غیره ـ و امکان تغییر سریع دستگاه ها را نیز فراهم می کند.

اگر شما وقتی در خانه هستید برخی آهنگ ها را با استفاده از لپ تاپتان پخش کنید، سپس می توانید تلفن همراهتان را بردارید و بیرون بروید و از طریق برنامه ی اسپارک بقیه ی لیست پخشتان را گوش دهید. این کاری بدون وقفه است. ما اغلب از تلفن همراهمان به عنوان وسیله ای برای کنترل از راه دور،تنظیم صدا و حرکت بین لیست های پخش استفاده می کنیم. 

کیفیت صدا

اگرچه هیچ گزینه ی سابووفری در تنظیمات فانتوم وجود ندارد پس نتیجه صفر است: درایورهای  Gold Phantom باعث ایجاد صدای غرغر در باس می شوند. اما این موضوع بدون ایجاد ارتعاش است.

Devialet مهندسی را تمام و کمال به کار برده است: ارتعاشات حفظ شده و برنامه ریزی شده از طریق هسته های مرکزی به این معنی است که بلندگوهای داخلی از لرزیدن بلندگو جلوگیری می کنند. در واقع حتی اگر در بلندترین صدا دستتان را بر روی قسمتی از بلندگو قرار دهید هیچ حرکتی احساس نخواهید کرد. ما حتی یک تلفن را بر روی قسمت بالایی بلندگو قرار دادیم، قسمت بالایی جایی متعادل تر نسبت به سایر قسمت هاست. اما لازم است خودتان این را امتحان کنید تا با چشمان خود ببینید که این بلندگو تاچه حد نسبت به نمونه های قبلی پیشرفت داشته است.

چون این باس واقعا می تواند عظیم و قدرتمند باشد. با شبه باس این مقدار به 14 هرتز کاهش می یابد شما در اغلب محصولات چیزهایی را می شونید که نمی دانید وجود دارند. اما این می تواند بسیار واضح و صریح هم باشد و حتی به نوعی اعتیاد آور.

برای نتیجه ی بهتر شما خواستار یک پایه برای این بلندگو هستید به منظور کاهش بازپژواک محیطی و مدیریت بهتر صدا، که قیمت این پایه حدود 339 پوند است. ما این تنظیمات را در نسخه ی قبلی این بلندگو دیده ایم. برای بررسی بهتر نتایج و آزمایش خانگی ما بلندگو را بر روی کف زمین قرار دادیم اما صدای آن حتی بدون پایه هم فوق العاده عالی بود چون قسمت زیرین این بلندگو کمی قوس رو به بالا دارد. علاوه بر این صدای فوق العاده بلند آن به تنهایی می تواند یک استادیوم را پر کند.

اما همه چیز مربوط به باس ها نیست. وضوح در سراسر محدوده ـ که قادر به ارائه تا 27000 هرتز است ـ واقعا قابل توجه است. و با پشتیبانی 24 بیت/192کیلو هرتز (از طریق شبکه نه بلوتوث) کیفیت فوق العاده ای عرضه می شود. در میان هارمونی های صوتی متوسط و صداهای بم همه چیز خوب به نظر می رسد.

صدای با کیفیت از بلندگوی تیتانیومی خارج می شود که دارای پوششی نرم و تقریبا آهن ربایی است. این پوشش بر خلاف سایر بلندگوهای سایز بزرگ دیگر لبه های تیز ندارد به دلیل پوششی که برای آن طراحی شده است. این یک تناسب عالی است.

نکته ی آخر در این مورد این است که در برنامه ی اسپارک، هیچ اِکولایزری وجود ندارد به این معنی که شما با روش ترکیب موسیقی مواجه می شوید. نابگرایان این را دوست دارند اما ما دوست داریم تنظیمات مختلف را خودمان انجام دهیم. حالت شبانه هم در این بلندگو وجود دارد که باس را از بین می برد به منظور جلوگیری از ایجاد مزاحمت برای دیگران.

وات چیست؟

یکی از نکات اصلی در مورد Gold Phantom این است که این بلندگو 4500 وات است که خیلی زیاد است. 108 دسیبل خیلی زیاد است ـ که موسیقی راک است. شما هر روز چیز جدیدی خواهید آموخت.

اگر فضایی عظیم داشته باشید Gold Phantom انتخابی ایده آل است. اگر این گونه نباشد بهتر است silver phantom 3000 واتی را انتخاب کنید (1.690 یورو) یا مدل استاندارد 750 واتی (1.390 یورو) و می توانید پول خود را پس انداز کنید. 

اگر تنظیمات چند منظوره داشته باشید می توانید در چند اتاق از این بلندگو استفاده کنید و اگر وضع اقتصادی خوبی داشته باشید می توانید بیش از 24 عدد Gold Phantom را در نقاط مختلف به کار ببرید و از شنیدن موسیقی در تمام نقاط منزلتان لذت ببرید.

 

شما می توانید این محصول را در سایت ما مشاهده و خریداری کنید.

 

نماد اعتماد الکترونيکي
-->
کالا در حال حاضر موجود نمیباشد.ایمیل خود را وارد نمایید، زمانی که کالا در دسترس باشد به شما اطلاع میدهیم.