بررسی هدفون سنهایزر مدل IE80

خیلی عجیب است که بسیاری از مردم هدفون هایی با کیفیت فوق العاده بالا مانند IE 80 را نادیده می گیرند.

بررسی هدفون سنهایزر مدل IE80

نوشته شده توسط Blog 1396/11/17 14:39:47 1 نظرات هدفون و هدست,

کیفیت صدا، قیمت و نتیجه

خیلی عجیب است که بسیاری از مردم هدفون هایی با کیفیت فوق العاده بالا مانند IE 80 را نادیده می گیرند. برخی افراد هستند که صدها دلار برای یک سیستم صوتی که حتی نحوه ی استفاده از آن را هم به درستی نمی دانند خرج می کنند ـ برای زنان خانه دار و... ـ اما برای خرید یک هدفون هرگز بیش از 30 پوند خرج نمی کنند. در هر روز ساعت ها از هدفون ها استفاده می شود. آیا این بی ربط است یا نه؟ بیایید اگر IE 80 چیزی برای تغییر اذهان دارد آن را بیابیم.

IE 80 یکی از وسایل مورد علاقه ی ما در سال 2011 است. این هدفون خیلی متفاوت به نظر نمی رسد و عملکردی مشابه با سایر هدفون ها دارد اگرچه این هدفون کیت هندزفری ارائه می دهد.

همانند نمونه های قبلی، ما عاشق ظاهر IE 80 نشده ایم. Sennheiser صفحه ای فلزی و براق را به قسمت پشتی اضافه کرده است اما این صفحه ها برجسته و قناس هستند و به همین دلیل نقطه ی قوتی برای این هندزفری محسوب نمی شوند. بدنه ی پلاستیکی به رنگ قهوه ای مایل به سیاه است که یک ترکیب سه گانه از سایه ها با قسمت نقره ای رنگ پشت و کابل سیاه رنگ ایجاد می کند ـ ظاهری متمایز اما زیبا نه. وقتی این هدفون ها اکثر اوقات روی گوش شما قرار دارند چه کسی به این موارد توجه خواهد کرد؟

بیایید بحث در مورد ظاهر را کنار بگذاریم، IE 80 مزایای زیادی دارد. کابل قابل جابجایی است که به شما این امکان را می دهد بدون نیاز به جابجا کردن گوشی ها آن را جابجا کنید و و یک پورت زاویه دار در سمت راست دارد که در برابر جابجایی یا ضربه کاملا مقاوم است. طراحی کابل کشی با پوشش پلاستیکی به گونه ایست که هیچ انعطاف پذیری در آن مشاهده نمی شود اما چون اصطکاک کابل نسبتا کم است ما این موضوع را مشکلی غیر قابل حل نمی دانیم. 

این هدفون ها دارای سرهای گوشی لاستیکی و فوم هستند تا به شما سطوحی از جداسازی از جهان خارج را بدهند. البته جداسازی نویزهای اضافی به اندازه ی رقیب اصلی آن Shure SE 535 نیست. سرهای گوشی هدفونی که در این هدفون استفاده شده اند شبیه گوشی های ِسری CX هستند که به جای اینکه داخل گوش شما فرو بروند در ورودی کانال گوشتان قرار می گیرند مانند سرهای زیتون شکل که توسط Shure و Klipsch استفاده شده اند.

این نوک های گوشی های هدفون که کمتر داخل گوش فرو می روند برای فیت شدن با گوش هر شخص نیاز به توجه و مراقبت بیشتری دارند ـ فقط فرو کردن آن ها داخل گوش بهترین راه نیست ـ بسیاری از افرادی که نمی توانند با هدفون هایی که دارای نوک های گوشی فرو رونده داخل گوش هستند کنار بیایند این مدل ر ا می پسندند.

بسته بندی هدفون های Sennheiser IE 80 مانند نمونه های قبلی نیست بلکه بسته بندی از جنس پلاستیک است که لایه ای محافظ برای هدفون جدید و گران قیمت شما خواهد بود. در بسته بندی یک جفت قلاب لاستیکی هم وجود دارد، کاربرد این قلاب ها برای بهتر قرار گرفتن گوشی ها بر روی گوش شماست. این قلاب ها خیلی زیبا نیستند اما از کابل به خوبی محافت می کنند بسیار بیشتر از سایر قلاب هایی که تا کنون دیده اید. همه ی این ابزار و وسایل اگر کارایی نداشته باشند بی فایده خواهند بود.

Sennheiser IE 80 صدای قدرتمندی دارد. نمونه های قبلی آن ها IE 8 ، که حدود قیمت آن ها 200-300 یورو است، شاید بهترین انتخاب برای دوستداران باس باشند.

این مدل جدید تکراری در مدل کلاسیک است که وضوحی بهبود یافته به ارمغان می آورد در حالیکه پژواک ها و انعکاسات باس را نیز حفظ می کند. این هدفون ها دارای صفحه ی باس هستند که به شما این امکان را میدهد که میزان باس را کنترل کنید. این صفحه ها در قسمت پشت هر گوشی هدفون قرار دارند و با استفاده از یک ابزار کوچک پلاستیکی موجود در جعبه کار می کنند.

پس از آزمایشات گسترده بر روی باس، ما به این نتیجه رسیدیم که تنها راه استفاده از IE 80 این است که تمام راه های استفاده را به حداقل برسانیم. در این پیکربندی نقطه ی پایانی بسیار قوی، عمیق و غنی است. 

در به کار بردن این عملکرد، وضوح و جزئیات فوق العاده هستند. به نظر نمی رسد که توسعه های چشمگیری بر روی صدای IE 8 ایجاد شده باشد اما با تریپل گوشی های هدفون دقیق تر عمل می کنند. IE 80 می تواند مقدار زیادی از اطلاعات و جزئیات را حفظ و نگهداری کند در حالیکه باس کمی غنی تر است. بد نیست ـ هرچند صداهای متوسط توسط Shure SE 535 و  PHONAK PFE 232 مغلوب می شوند.

رویکرد باس ملایم و صداهای متوسط مرکزی در مدل های قبلی IE  عوض نشده اند، و به Sennheiser IE 80 جذابیتی فوق العاده می دهند، به خصوص برای دوستداران موسیقی های خشن. ما دریافتیم که صداهای متوسط کم و باس زیاد موسیقی راک را اجرا می کنند و وضوح بالایی به صدا اضافه می کنند ـ جایی که گیتار باس اغلب جزئی غالب است فقط منتظر فرصتی برای ارتقاء موارد دیگر در این گروه باشید. برخوردار بودن از تریپل فوق العاده شفاف نسبت به هر چیز دیگری ممکن است باعث شکایت برخی افراد راجع به آن شود. و اگر جزو این افراد باشید باید به دنبال هدفون های دیگری باشید.

IE 80 کمی ما را گیج می کند. در حالیکه از نظر ظاهری بسیار بالاتر از IE 8 است و همین موضوع قیمت بالای آن را توجیه می کند برخی ممکن است با این قیمت متقاعد نشوند و برایشان مهم نباشد که Sennheiser چه هدفون جدیدی با چه ویژگی هایی تولید خواهد کرد.

نتیجه

مقدار زیاد جزئیات و سرعت بالا، باس Sennheiser را با استفاده از IE 80 نسبت به سایر برندگان تضمین می کند. در حال حاضر من معتقد نیستم که کاربران IE 8 نیاز به ارتقاء ضروری داشته باشند اما اگر به دنبال هدفون هایی با کیفیت با باس بیشتر نسبت به سایر دستگاه های صوتی استاندارد هستید IE 80 واقعا ارزش توجه را دارد.

 

1 نظرات

علی:
1397/02/06 18:03:07, 06:03:07 PM, tabletphone.ir

Notice: Undefined variable: blog_reply_button in /home/kharidaz/public_html/catalog/view/theme/journal2/template/journal2/blog/post.tpl on line 139

حتما یکیش رو به این زودی امتحان خواهم کرد. تشکر از معرفی شما

ارسال یک نظر

نماد اعتماد الکترونيکي
-->
کالا در حال حاضر موجود نمیباشد.ایمیل خود را وارد نمایید، زمانی که کالا در دسترس باشد به شما اطلاع میدهیم.