بررسی هدفون های درون گوشی بی سیم BRAGI DASH PRO

هدفون های بی سیم بسیار مشهور هستند و تعداد کمی شرکت وجود دارند که این محصولات را تولید می کنند. به عنوان مثال اپل یکی از آن هاست، AIRPOD اپل وقتی در کنار آیفون 7s باشد یک سرگرمی عالی برای تمام طول شب است.

بررسی هدفون های درون گوشی بی سیم BRAGI DASH PRO

نوشته شده توسط Blog 1396/10/03 09:03:22 0 نظرات هدفون و هدست,

هدفون های بی سیم بسیار مشهور هستند و تعداد کمی شرکت وجود دارند که این محصولات را تولید می کنند. به عنوان مثال اپل یکی از آن هاست، AIRPOD اپل وقتی در کنار آیفون 7s باشد یک سرگرمی عالی برای تمام طول شب است. Bragi که برای هدست های Bragi معروف است نیز یکی دیگر از این شرکت هاست. اکنون،این شرکت با یک محصول به نام Bragi Dash Pro جدید شناخته می شود.

شرکت براگی می گوید این هدفون ها بسیار بیشتر از یک هدفون معمولی هستند. این ها در یک گروه جدید کنار هم قرار می گیرند ـ قابل شنیدنی ها ـ که بخشی از بیزینس قابل پوشیدن هستند. چرا قابل پوشیدن؟ خب، این هدفون ها نه تنها موسیقی مورد علاقه شما را پخش می کنند بلکه وقتی از آن ا استفاده می کنید از طریق یک سنسور موجب افزایش فعالیت بدنی شما نیز می شوند.

در حال حاضر هدفون های Bragi بسیار کارآمد هستند ـ اما آن ها چند کاستی هم دارند، مانند عمر باتری معمولی و یک ارتباط با کیفیت کم. آیا Bragi Dash Pro جدید این مشکلات را برطرف کرده است و تجربه ای خوب از گوش دادن به موسیقی در اختیار شما قرار خواهد داد؟ ما برای پی بردن به این موضوع آن ها را مورد آزمایش قرار دادیم.   

                                                                               

طراحی

وقتی برای اولین بار جعبه ی Bragi Dash Pro به رنگ سیاه و آبی را در دست می گیرید و آن را باز می کنید چیزی که در ابتدا توجه شما را جلب می کند نوع طراحی آن است که بسیار شیک و زیباست. اگر قبلا از هدفون های بیسیم واقعی استفاده نکرده باشید گوشی ها برای شما کمی بزرگتر از حد معمول خواهند بود اما این هدفون ها به گونه ای طراحی شده اند که به خوبی داخل گوش قرار گیرند ـ که اگر از استارکی Bragi Dash Pro خرید کنید و پول بیشتری خرج کنید ارزشش را دارد ـ در این صورت شما می توانید قالبی از گوش خود تهیه کنید و هدفون ها متناسب با آن قالب ساخته می شوند.

بخش هایی که در درون گوش شما قرار می گیرند نیز بسیار زیبا و به رنگ مشکی هستند. شکل آن ها نیز تقریبا شبیه به Bragi Dash  اصلی است و این چیز بدی نیست. در داخل این هدفون ها چراغ هایی قرار دارد که رنگ این چراغ ها نشانگر موضوعات مختلفی است. وقتی هدفون ها در حال شارژ شدن هستند رنگ چراغ ها به شما خواهد گفت که چه زمان لازم است آن ها را از شارژ دربیاورید ـ وقتی در حال به روز رسانی هستند سرعت چراغ های چشمک زن به شما خواهد گفت که به روز رسانی شده اند یا فرآیند هنوز ادامه دارد.

هدفون ها فقط دارای چراغ های داخلی نیستند ـ آن ها همچنین مانند سطوح لمسی کوچک عمل می کنند که دقیقا از طریق این سطوح شما هدفون ها و پخش موسیقی را کنترل خواهید کرد. تعداد زیادی کنترل وجود دارد اما خوشبختانه یادگیری نحوه ی استفاده از این کنترل ها بسیار آسان است و نیاز نیست که تمام کنترل ها را یاد بگیرید. یکبار ضربه زدن به هدفون ها موسیقی را پخش یا به طور موقت پخش را متوقف می کند در حالیکه دوبار ضربه زدن آهنگ بعدی را پخش خواهد کرد. ضربه زدن بر روی هدفون حالت (وضوح صدا) را نیز فعال خواهد کرد که اساسا اجازه می دهد صداهای اطراف را هم بشنوید بنابراین اگر می خواهید در مورد صداهای محیط اطراف خود هوشیار باشید این گزینه بهترین انتخاب برای شماست.

بخش بزرگی از طراحی هدفون های بی سیم مربوط به شارژ است و Bragi Dash Pro در این مورد بسیار شبیه به Bragi Dash  اصلی است.

Bragi Dash Pro کمی بزرگتر از بسیاری از هدفون هایی است که ما مورد بررسی قرار داده ایم اما نه به اندازه ای بزرگ که آزاردهنده باشد ـ و اندازه ی بزرگ آن به معنی عمر بیشتر باتری تلقی می شود. در کنار پوشش هدفون شما یک پورت میکرو usb را خواهید دید که برای شارژ مورد استفاده قرار می گیرد. 

در داخل جعبه طیف وسیعی از سَرهای گوشی را خواهید یافت از جمله 4 جفت فیت اِسلیو که دورتا دور بخش درون گوش هدفون فیت می شوند. شما همچنین 3 عدد سَر گوشی استاندارد را نیز خواهید یافت. 

                                                                                                                                                    

چون این هدفون ها برای افراد ورزشکار ساخته شده اند یکی دیگر از مزیت های آن ها ضد آب بودنشان است. هدفون ها تا عمق 1 متری یا 3 فوتی قابلیت بودن در آب را دارند و آزمایشات مختلف ثابت کرده اند که این هدفون ها در آب هم کار می کنند. این بدان معناست که می توانید در هنگام شنا کردن هم از آن ها استفاده کنید و در حالیکه به موسیقی مورد علاقه خود گوش می دهید شنا کنید. در مورد عمقی که می روید مراقب باشید ـ 1 متر زیاد نیست و اکثر استخرها عمیق تر از این هستند.

به طور کلی، هدفون های Bragi Dash Pro دارای طراحی فوق العاده ای هستند و با لوازم جانبی کامل و کافی عرضه می شوند.

راحتی

طراحی فوق العاده بسیار مهم است اما مسلما راحتی مهمتر است. به ویژه در مورد هدفون هایی که برای افراد ورزشکار ساخته شده اند. هدفون های Bragi Dash Pro بسیار راحت تر از حد معمولی هدست های شما هستند به خصوص قسمتی که در قسمت بیرونی گوش قرار می گیرد. 

شما باید اندازه ی دقیق گوشی را برای تناسب با گوشتان بدانید. این ویژگی نه تنها برای افزایش راحتی مهم است بلکه بر روی کیفیت صدا هم تاثیر خواهد داشت. 

با وجود اینکه مقدار فراوانی از تکنولوژی در یک واحد کوچک قرار داده شده است هدفون ها به هیچ وجه سنگین نیستند و این به دلیل این ویژگی است که هدفون ها بیشتر بر روی قسمت های بیرونی گوش قرار می گیرند نه در داخل کانال گوش و وزنی که دارند خیلی قابل توجه نیست. این به دلیل طراحی و شکل بخش های درون گوشی هدفون است.

حتی با اینکه هدفون ها کاملا متناسب با آناتومی گوش هستند در هنگام دویدن ممکن است از گوش شما خارج شوند و بیفتند. 

به طور کلی هدفون های Bragi Dash Pro بسیار راحت هستند و انتخاب سَر گوش های هدفون متناسب با اندازه ی گوش هایتان این راحتی را دو چندان می کند. هنوز هم در مورد افتادن هدفون ها مشکلاتی وجود دارد اما در مقایسه با بقیه ی هدفون ها این مشکل ناچیز است.

                                                                 

ردیابی و مسیر سنجی تحرک

تناسب اندام و ورزش کردن یکی از جنبه های مهم این هدفون هاست. سنسوری که در داخل هدفون های Bragi Dash Pro وجود دارد وابسته به ضربان قلب است اما به غیر از ضربان قلب به میزان سوزاندن کالری و تعداد و سرعت گام های دویدن نیز وابسته هستند ـ این براساس یک الگوریتم محاسبه خواهد شد، الگوریتمی که وابسته به نوع ورزش انتخابی شماست.

پس از ورزش کردن شما قادر خواهید بود خلاصه متراژ دویدن را ببینید، همچنین مدت زمان، میانگین ضربان قلب، فاصله، تعداد گامها، میزان کالری سوزانده شده و غیره. اگر می توانستید ضربان قلب خود را بر روی یک نمودار ببینید بسیار عالی بود اما این کار فقط از طریق برنامه ی گوگل فیت می تواند انجام شود.

هدفون های Bragi Dash Pro مسیر سنجی مناسب و معقولی را ارائه می دهند، افراد ورزشکار دنبال ورزش های حرفه ای هستند اما برای آن هایی که به ورزش اهمیت زیادی نمی دهند قابلیت های اولیه ی این هدفون ها مفید خواهد بود.

صدا

ویژگی دنبال کردن و مسیر سنجی ورزش ها یک ویژگی عالی است ـ اما در پایان روز این هدفون ها فقط هدفون هستند و کیفیت صدای آن ها بسیار مهم خواهد بود. خوشبختانه کیفیت صدا در این هدفون ها بد نیست ـ هرچند کیفیت صدای آن ها پیشگام و عالی نیست. 

بیایید با باس شروع کنیم. همانطور که در مورد تمام هدفون های درون گوشی صدق می کند متناسب بودن با آناتومی گوش در دریافت کیفیت اصلی صدا بسیار اهمیت دارد. هنگامی که برای اولین بار هدفون ها را داخل گوشمان قرار دادیم در مورد واکنش باس کمی ناامید شدیم ـ اما تغییر سَر گوشی های هدفون به سرعت این مشکل را برطرف خواهد کرد و در نهایت متوجه شدیم که کیفیت باس فوق العاده شده است. در دیگر هدفون های بیسیم باس در بخش مرکزی قرار دارد ـ اما این یک ایراد نیست. باس هنوز هم نسبتا متعادل و دارای صدایی طبیعی است، بسیاری باس را در این هدفون ها می پسندند.

گستره ی صدای متوسط هم به خوبی تعریف شده و متعادل است. گستره ی صدای میانگین در حالت کم صدای خوبی به هدفون ها می دهند اما در حالت زیاد به آوازها و گیتارها نقطه ی ترکیبی خوبی خواهند داد.

حداکثر صدا شاید ضعیف ترین نقطه ی هدفون های Dash باشند، اما این خیلی هم بد نیست. ما دوست داریم که فرکانسی واضح و مشخص داشته باشیم و زمانی که سِنج ها و دیگر سازهای کوبه ای وجود داشته باشند این صدا خیلی بَم نخواهد بود.

به غیر از این، هدفون ها جداسازی استریوی بسیار خوبی را ارائه می دهند و به راحتی نابهنجار نمی شوند ـ مگر اینکه صدایی گوش خراش داشته باشید. 

عملکرد

آخرین مورد عملکرد است اما کم اهمیت ترین نیست. این مورد نقطه ی عطفی است که در آن هدفون های بیسیم دستخوش تغییر می شوند. هنگام بررسی هدفون verveone موتورولا دریافتیم که اتصال بلوتوث بد در این هدفون آن را تقریبا غیر قابل استفاده کرده است. خوشبختانه این در مورد Bragi Dash Pro صادق نیست اما اتصال بلوتوث هنوز هم کامل و بی نقص نیست.

هدفون ها از طریق اتصال بلوتوث به دستگاه پخش کننده ی موسیقی شما متصل می شوند و این اتصال دارای بُرد 10 متر یا 23 فوت است. با این وجود، بهتر است که دستگاه پخش خود را به این هدفون ها نزدیک کنید تا اتصال بلوتوث بهتر انجام شود. 

عمر باتری حدود 5 ساعت است که برای هدفون های بیسیم واقعا زیاد است. به طور کلی هدفون های بیسیم دارای عمر باتری 3 الی 4 ساعت هستند. پس از اینکه گوش دادن به موسیقی تمام شد می توانید هدفون را شارژ کنید برای 30 ساعت گوش دادن به موسیقی که ویژگی خیلی خوبی است.
نتیجه گیری

هدفون های Bragi Dash Pro کامل و بی نقص نیستند ـ اما در مقایسه با سایر هدفون های بیسیم موجود در بازار بسیار بهتر هستند. در واقع استدلال ما این است که Bragi Dash Pro بهترین هدفون های بیسیم موجود در بازار در حال حاضر هستند. این استدلال به دلیل کیفیت عالی صدا، سطح بالایی از راحتی، و این واقعیت است که مزیت های فوق العاده ای دارند مانند مسیرسنجی ورزش ها.

البته این هدفون ها ارزان هم نیستند ـ قیمت آن ها از 330 دلار شروع می شود و این قیمت برای نمونه های معمولی است نه نمونه های سفارشی. اگر به دنبال بهترین هدفون بی سیم هستید ما Bragi Dash Pro را پیشنهاد می کنیم. با این حال اگر می خواهید چند دلار صرفه جویی کنید و به ویژگی هایی مانند ردیابی و مسیرسنجی ورزش ها نیاز ندارید این ویژگی ها گزینه های اضافی خواهند بود.

 

    این کالا را می توانید با یک کلیک خریداری کنید.

ارسال یک نظر

نماد اعتماد الکترونيکي
-->
کالا در حال حاضر موجود نمیباشد.ایمیل خود را وارد نمایید، زمانی که کالا در دسترس باشد به شما اطلاع میدهیم.