بررسی هدفون Sennheiser HD800S

صدای HD800s کمتر شبیه هدفون­ها به گوش می­رسد و بیشتر شبیه اسپیکرهای پیشرفته است

بررسی هدفون Sennheiser HD800S

نوشته شده توسط Blog 1396/07/05 16:45:43 0 نظرات هدفون و هدست,

تغییرات پیشرفته ­ترین خط هدفون­ Sennheiser  خیلی متداول نیست. گل سر سبد قبلی HD 650  همچنان موجود در سال 2003 وارد بازار شد و در خط باقی ماند. مدل پیشین آن، HD 600، بیش از یک دهه پیش ظاهر شد، هنوز برای موسیقی­ دوستان محبوب و شناخته است. ما هر دو را بررسی کرده ­ایم، و هر دو هدفون­ هایی عالی هستند. اما HD 800S چیز دیگری هستند. آنها یک طرح کاملا جدید دارند که هدفون­ های قبلی Sennheiser را ارتقا می­دهد. اما این انحصاری بودن برایتان زیاد هزینه برمی­ دارد: HD 800s با حدود 9.000.000 تومان به فروش می ­رسد.

مشخصات و طرح:

طرح چشمگیر HD 800s آن را از هر مدل هدفون دیگری در بازار متمایز می­کند. اما فقط سبک شیک آن مطرح نیست؛ حلقه­ های دور گوشی بزرگ برای دورتر قرار دادن درایورها نسبت به آنچه در طرح ­های کوچکتر ممکن بود و تا حدی به جلوی گوش­های شنوندگان طراحی شده بود. کیفیت ریزه ­کاری پلاستیک حلقه­ های گوشی، کار فلزی، و بالشتک­ های ریز الیاف گوش قطعا تجملاتی به نظر می­رسد. HD 800s به طور کامل وزن 330 گرمی خود را روی سر من تقسیم می­کرد، و فشار پد گوش فقط در سمت راست احساس می ­شد. هدفون­ ها بی­اندازه راحت هستند. مبدل دوناتی شکل انحصاری HD 800s 56 میلیمتر عرض دارد؛ sennheiser ادعا می­ کند این بزرگترین اندازۀ مورد استفاده در یک هدفون مدرن است. جالب توجه است که بخش مرتعش دیافراگم جزء دایره­ای درونی آن نیست بلکه حلقۀ بیرونی آن است. گفته می­ شود این طرح نسبت به درایورهای سنتی تحریف کمتری تولید کند.

درایور روی یک پشتیبان ساخته شده از فولاد ضد زنگ سوراخ شدۀ طراحی شدۀ ویژه در حلقۀ گوشی در یک زاویه سوار می­شود تا نحوۀ شنیده شدن صدا از اسپیکرها را تقلید کند. این پشتیبام روی یک نوع خاص قاب پلاستیکی سوار می­ شود، که به خاطر خصوصیات آکوستیکش انتخاب شده است.

هر درایور آزمایش می ­شود، اندازه­ گیری می­ شود، و شناسۀ منحصر به خودش را می­گیرد. بنابراین اگر زمانی نیاز داشتید یک درایور HD800 در آینده جایگزین کنید، Sennheiser ادعا می ­کند قادر خواهد بود یک جفت دقیق آن را فراهم آورد.

 


کابل-Y پوشیده از پارچۀ 10 فوتی (یک سیم به هر حلقۀ گوشی) سیم­کشی قاب نقره­ای، و مس عاری از اکسیژن دارد. این با Kevlar تقویت می­شود تا ماندگاری آن افزایش یابد. این کابل قابل جدا شدن از هدفون است و رابط­ های منحصر و خاص جدیدی دارد. پایۀ دوشاخۀ صوتی 6.3 میلیمتری یک تکۀ فلزی صیقلی است. (شما باید آداپتور خودتان را فراهم کنید اگر بخواهید از یک منبع صوتی با یک جک هدفون استاندارد 3.5 میلیمتری استفاده کنید.)

HD800s با یک جعبۀ نگهداری زیبا بسته ­بندی شده است. هر جفت هدفون در آلمان با دست مونتاژ و آزمایش شده است.


عملکرد:

لطفا بدانید که هدفون­های عالی فقط به معنای باس بیشتر، جزئیات/وضوح بیشتر، یا هر چیزی از این قبیل، نیست. همین بهترین­ های آنها یک توازن صوتی به خوبی تنظیم شده را ارائه می ­کنند. آن چیزی است که HD800s را حقیقتا متمایز می­ کند؛ آنها بیش از هر هدفون دینامیک (غیرالکترواستاتیک) دیگری که ما استفاده کرده­ایم ناپدید می­شوند. با HD800s، شما حس می ­کنید می ­خواهید یک اتصال مستقیم به موسیقی داشته باشید.

صدای HD800s کمتر شبیه هدفون­ها به گوش می­رسد و بیشتر شبیه اسپیکرهای پیشرفته است تا هر هدفونی که از مدتها قبل از آن شنیده ­ایم و K1000s AKG بسیار گرانتر. صدای HD 800s، درمقایسه با دیگر هدفون­ها، به نظر می­رسد از جلو می­آید تا از اطراف.

کیفیت باز HD 800s قطعات مفهوم فضا و عمق آنها را در مقایسه با بیشتر هدفون های دیگر افزایش می­ دهد. تخفیف بر آن، بسته به ضبط صدا، این است که برای برخی خریدارن صدای HD800s ممکن است بیش از حد دور یا جاگیر به نظر برسد. با این حال ما آن را خیلی پسندیدیم.      

آن کیفیت باز قطعا یک امتیاز بود برای هنرآزمایی­ های تئاتر خانگی ما که در آنها صدا اغلب به نظر می­رسد از صفحه می­ آید. ما نمایش دراماتیک "State of Play" را تماشا کردیم، و HD800s ما را داخل اتاق خبر برد که در آن تلفن­ ها زنگ می ­زدند، صدای بهم خوردن صفحه­ کلید می­ آمد، و سرو صدای دیگر گزارش گرانی که فضای زیادی را اشغال کرده بودند. به زودی فراموش کردیم که ما هدفون به گوش داریم و خود را در فیلم گم کرده ­ایم. HD800s یک رابطۀ نزدیک خاصی برای دیالوگ فیلم دارد. این طبیع­ترین صدایی بود که ما تا کنون از یک هدفون دینامیک (غیراستاتیک) شنیده ایم.

 

در مورد فیلم­ های اکشن، دینامیک تقویت DVD فیلم King Kong بسیار خوب بود، اما فاقد تاثیری است که از هدفون­ های Grado PS1000 شنیدیم. در صحنۀ دایناسورهای لگام گسیخته، با PS 1000s تقریبا می­توانیم هر صدای تاپ تاپ روی زمین را حس کنیم. در مقایسه، HD800s دمش را ملایم می ­کرد.

تا اینجا به هدفون­هایی منحصرا روی دریافت­ کنندۀ Onkyo TX-SR805 خود گوش دادیم. برای CDها، ما به آمپلی فایر هدفون ویرایش ویژۀ Woo Audio Wa6 برگشتیم، که به طور چشمگیری کیفیت کلی صدای HD 800ها را ارتقا داد، به خصوص در دینامیک و وضوح جزئیات نهایی.

 

       

 

در مورد CDها، HD 800ها در مقایسه با هدفون­های Grado PS1000s و آلتراسون ویرایش 8، صدای واضح اما آرامی داشتند. آن دوتای بعدی صدای زیر تیزتر و جذبۀ باس بیشتری نسبت به HD 800ها داشتند. بنابراین دنبال کردم خطوط گیتار هنگام نواختن آن با CD "Sticky Fingers" بازخوانی شدۀ Rolling Stones آسانتر بود. باس و تبل­ها صدای زنده­ تری با Grado PS1000s داشتند، و تا حد کمتری، با هدفون­های ویرایش 8 آلتراسون.

 

       

صادقانه، به نظر ما آن دو از HD 800ها دقت کمتری دارند، و اگر آن اولویت برتر شما باشد، به دنبال HD 800ها بروید. اما به نظر ما، Grado PS1000s هیجان­ انگیرتر و گیراتر بودند. Grado نیز نمونه­ ای است ما می­خریم.

در نهایت ما HD 800 را روی یک آی پود اجرا کردیم. صدا از هر جهت به جز یک جهت خارق­ العاده بود: این هدفون نمی ­توانست صدای خیلی بلندی را پخش کند. آن برای ما به حد کافی بلند بود، اما اگر واقعا می ­خواهید سازهای خود را راه بیندازید، HD 800ها جفت خوبی با یک پلییر MP3 نیستند. آلتراسون و Grado در آن زمیمه بهتر بودند.

HD 800های Sennheiser در مرتبۀ بالای هدفون­های پیشرفتۀ آلترا قرار دارند.

 

 

 

 

میتوانبد این هدفون قدرتمند را در این قسمت سایت ما مشاهده و خریداری کنید

ارسال یک نظر

نماد اعتماد الکترونيکي
-->
کالا در حال حاضر موجود نمیباشد.ایمیل خود را وارد نمایید، زمانی که کالا در دسترس باشد به شما اطلاع میدهیم.