نقد و بررسی اسپیکر پرتابل واندِربوم UE

UE در میان بلندگوهای ضدآب غریبه نیست. به شکل استوانه ای عجیب و غریب بوم Boom مشهور نگاه کنید که در گذشته آن را بررسی کردیم.

نقد و بررسی اسپیکر پرتابل واندِربوم UE

نوشته شده توسط Blog 1396/10/06 16:09:00 0 نظرات اسپیکر,

UE در میان بلندگوهای ضدآب غریبه نیست. به شکل استوانه ای عجیب و غریب بوم Boom مشهور نگاه کنید که در گذشته آن را بررسی کردیم. جدیدترین آن ها واندِربوم Wonderboom است و ما آن را چند روز پس از راه اندازی از جعبه بیرون آوردیم و من قبل از نوشتن و تحقیق و بررسی در مورد این بلندگو در مورد پایداری آن در طول زمان بسیار کنجکاو بودم. واندِربوم چگونه بلندگویی است؟ آیا UE این کار را درست انجام داده است یا کمبودهایی در تولید آن وجود داشته؟

ساخت و طراحی

مانند نمونه ی قبلی رولی شکل، اولین چیزی که در مورد واندِربوم توجه شما را به خود جلب خواهد کرد شکل عجیب و غریب آن است. اگر بوم بلند و استوانه ای را در نگاه اول ببینید نخواهید فهمید که بلندگوست اما اگر آن را در دست بگیرید خواهید دید که این نوشابه ی کوتاه و چاق بلندگوست. در واقع این بلندگو شکل و طراحی بامزه ای دارد، دقیقا چیزی که UE به دنبال آن بوده است. در قسمت بالایی سه دکمه وجود دارد (که یکی از آن ها آرم و لوگوی UE است) و همچنین یک حلقه ی الاستیک کوچک در این قسمت وجود دارد. در ابتدا من در مورد هدف از این نوع طراحی و ساختار چیزی نمی دانستم و نمی دانستم که این نوع شکل برای چه کاری خوب است زیرا خیلی کوچک است و حتی پس از هفته ها استفاده از آن هنوز هم دقیقا دلیل این نوع طراحی و کاربرد آن را نفهمیده ام. 

                          

تنها کاربردی که من در مورد طراحی این بلندگو توانستم پیدا کنم آویزان کردن آن از یک جاحوله ای بوده است. حدس می زنم شما هم می توانید ان را از چیزی مانند کوله پشتی تان آویزان کنید اما ممکن است برای این کار کمی بزرگ باشد ولی راه آسانی برای حمل و نقل آن خواهد بود. در قسمت پایینی بلندگو یک لایه ی پلاستیکی وجود دارد که ورودی میکرو USB را پوشش می دهد. من دوست داشتم که پورت Cشکل میکرو USB را ببینم اما اکثر مردم استفاده از میکرو USB برایشان اهمیت چندانی ندارد.

بلندگو در پارچه ی ضدآبی قرار دارد که در بسته بندی اکثر بلندگوهای UE نیز وجود دارد. این پارچه برای حفاظت از پلاستیک نرم در قسمت های بالا و پایین بلندگو ساخته شده است. در قسمت جلویی شما علامت های (+) و (-) را خواهید دید که برای تنظیم صدا هستند، مکان قرار گرفتن این دکمه ها به گونه ایست که حتی بدون نگاه کردن به بلندگو نیز قادر خواهید بود از آن ها استفاده کنید. واندربوم از لحاظ فنی ضدآب IPX7 است به این معنی که می توانید آن را به مدت 30 دقیقه داخل آب بیاندازید. چیزی که بسیار جالب توجه است قابلیت شناور بودن بلندگوست بنابراین اگر در استخر بیفتد نباید نگران این باشید که کجا ان را پیدا کنید چون بلندگو بر روی آب شناور خواهد ماند.

ارتباط

یکی از ویژگی های جالب این بلندگو که باید به آن توجه کنید این است که این واقعا یک بلندگوی بیسیم است. نه در روشی که در Airpodها بیسیم بودن کاملا واضح است اما این بلندگو مانند سایر بلندگوهای UE دارای کابل AUX 3.5 میلیمتری نیست. این بلندگو فاصله را به خوبی مدیریت می کند. در واقع من در ارتباط درون خانه ای مشکلات بسیار کمی با این بلندگو داشتم بنابراین آن را به خارج از خانه بردم تا گستره و دامنه ی فعالیتش را بسنجم که به راحتی حدود 80 فوت را پوشش می داد. این بلندگو مانند سایر بلندگوهای قبلی UE قابل جفت شدن با بلندگوهای همتای خود است بنابراین درصورتی که می خواهید صدا را دوبرابر کنید می توانید آن را با یک واندربوم دیگر جفت کنید. نگه داشتن دکمه ی موجود در قسمت بالایی هر دو بلندگو آن ها را باهم جفت خواهد کرد. این قطعا توسعه و پیشرفتی نسبت به گذشته است. اگر از جفت کردن دو بلندگو استفاده نکنید می توانید برای دو برابر کردن صدا از یک برنامه ی کاربردی بر روی گوشی هوشمندتان استفاده کنید. اما محدودیتی که وجود دارد شما می توانید واندربوم را فقط با یک واندربوم دیگر جفت کنید بنابراین اگر شما یا دوستانتان نوع دیگری از بلندگوهای UE را داشته باشید قادر نخواهید بود آن را با واندربوم جفت کنید. و این کمی ناخوشایند است.

                                   

عمر باتری

UE ادعا می کند که عمر باتری 10 ساعت است اما من هرگز به طور کامل این مقدار را دریافت نکردم. در صدای حداکثر من در حدود 2 ساعت توانستم از بلندگو استفاده کنم که فکر می کردم اشتباه شده است بنابراین دوباره امتحان کردم و دقیقا 1 ساعت و 53 دقیقه شد. و هیچ یک از این ارقام نزدیک به 10 ساعت نبود. البته لازم به ذکر است که این مقادیر در حداکثر صدا به دست آمدند. در صدای متوسط مقدار به دست آمده تقریبا نزدیک به مقدار ادعا شده است.

یکی از ویژگی هایی که هم خوب و هم بد است این است که اگر دکمه های افزایش و کاهش صدا را به طور همزمان نگه دارید صدای خاصی پخش می شود که بستگی به میزان باتری دارد. این ایده ای خوب است اما من که یک فرد ساده هستم قطعا ان را پیدا نخواهم کرد. به خصوص با توجه به کوتاه بودن عمر باتری می خواهم بدانم که چقدر زمان از دست داده ام.

کیفیت صدا

می توانید در عرض یک ثانیه به کیفیت واقعی صدا برسید اما چیزی که من را متعجب کرد این بود که این بلندگوی کوچک صدای فوق العاده بلندی دارد. چه آن را برای گوش کردن به پادکست ها در حمام استفاده کنم چه در حیاط برای گوش دادن به موسیقی مورد علاقه ام هرگز برای پیدا کردن خروجی مشکلی نخواهم داشت. 

صداهای کوتاه و ضعیف

واندربوم متناسب با اندازه اش دارای باس معقول و مناسبی است. شما می توانید این موضوع را در پیش گفتار آهنگ (1901) از فونیکس ببینید چون باس های غلتان در یکدیگر ادغام می شوند. 

صداهای متوسط

صداهای متوسط نیز واضح ترین نیستند، با صداهای موجود در ترانه ی (lay down) از سان لیتِل که گیتار به طور کاملا واقعی در پس زمینه ی آن وجود دارد. هیج ابهامی وجود ندارد و هیچ صدای ناهنجاری نخواهد بود.

صداهای بلند

تنها شکایتی که من از صداهای بلند دارم نبودن طنین انداز است. مورد خوب در مورد آن ها این است که هیچ صدای ناهنجاری وجود ندارد.

                                   

نتیجه گیری

به طور کلی من UE واندربوم را دوست دارم. این یک بلندگوی کوچک است که من می توانم تعداد زیادی از مردم را ببینم که در هوای گرم برای رفتن به ساحل و یا پارک از آن استفاده می کنند. ممکن است که بهترین کیفیت صدا را نداشته باشد اما به اندازه ی کافی خوب است و می توانید همزمان با انجام کارهای روزمره از گوش دادن به موسیقی با استفاده از این بلندگو لذت ببرید. به طور معمول نحوه ی استفاده از بلندگوهای بلوتوثی و نوع کاربرد آن ها مهم است و این موضوع در مورد واندربوم هم صدق می کند.

من به واندربوم بیش از یک بلندگوی بلوتوثی ساده نگاه می کنم. یک بلندگو کافی خواهد بود اما برای گوش دادن به آهنگ های مورد علاقه تان در خانه و با کیفیت فوق العاده بهتر است بلندگویی با کیفیت تر انتخاب کنید. اما وقتی دوستانتان شما را برای رفتن به ساحل دعوت می کنند واندربوم گزینه ی مناسبی است چون برای این کار مناسب و کامل است.

ارسال یک نظر

نماد اعتماد الکترونيکي
-->
کالا در حال حاضر موجود نمیباشد.ایمیل خود را وارد نمایید، زمانی که کالا در دسترس باشد به شما اطلاع میدهیم.