هدفون جدید 50.000 یورو سنهایزر دیوارهای صدا را در هم می شکند

سیستم ارفئوس هدفون الکترواستاتیک جدید سنهایزر، بدون محدودیت‌های بودجه‌ای یا محدودیت‌های دیگر طراحی شده است

هدفون جدید 50.000 یورو سنهایزر دیوارهای صدا را در هم می شکند

نوشته شده توسط Blog 1396/07/05 16:16:22 0 نظرات هدفون و هدست,

سیستم ارفئوس هدفون الکترواستاتیک جدید سنهایزر، بدون محدودیت‌های بودجه‌ای یا محدودیت‌های دیگر طراحی شده است، پس انتظارات افراد دیوانه‌ی موسیقی را بالا برده است. برای جلسه‌ی گوش داده شدن به آن در شهرنیویورک روز سه شنبه، یک درایو USB با آهنگ آشنا برای ارزیابی ارفئوس همراه گرفته شد. باید بیان کرد که صدا، در بسیاری جهات، واقعی‌تر از آنچه بود که قبلاشنیده می‌شد. "موانع" صدا واقعا در هم شکسته شد!
صدای سازهای بادی، که فوق‌العاده زنده بودند و هنگامی صدای شین (Sheen) فلزی برده شد، که بسیار درخشان بودند. هرگز بهتر شنیده نشد. 

       


                            

 

پویایی ارفئوس، حالت هنر را به سطح جدیدی برد و تعریف باس نیز دارای هیجان کمتری نبود. حالت صدای صحنه‌ای استریو خوب بود،اما نه به گستردگی و یا بزرگی که از هدفون Hifiman HE1000 و یا حتی HD 800 شنیده شد. متاسفانه،زمان گوش دادن به حدود 20 دقیقه محدود بود و موفقیتی برای مقایسه اورفئوس با هدفونهای دیگر پیدا نشد.

اورفئوس یک سیستم بسته است، به این معنی که این هدفون نمی‌تواند با دیگر تقویت‌کننده مارک‌های دیگر استفاده شود. با قیمت50،000 € در آلمان (حدود 55000 $ در ایالات متحده و £ 35،000 در انگلستان) ارفئوس گران قیمت‌ترین سیستم هدفون در جهان خواهد بود.

فنجان‌های گوش اورفئوس از ویژگی تبخیرطلا و الکترودهای سرامیکی فوق العاده نازک 2.4 میکرومتری تولید شد. دیافراگم هایپلاتین بخار که ادعای سنهایزر در تولید پایین ترین اعوجاج است که تاکنون در تجهیزات تولید صدا در 100 SPL دسی بل 1kHz اندازه گیری شده است، فقط 0.01 درصد است. مبدل دیجیتال ارفئوس با فایل‌های PCM به وضوح 32بیت و نرخ نمونه‌برداری تا 384kHz و 2.8MHzیا 5.6MHz فایل‌های DSD کار می‌کند.

سنگ مرمری که سنهایزر برای لوله آمپلی‌فایرانتخاب کرده است، از کارارا ایتالیا آمده و از همان نوع سنگ مرمری است که میکلآنژ برای ایجاد مجسمه‌هایش به کار برده است. کیفیت ساخت، لمس، نگاه و احساس کل سیستم ارفئوس، حتی با معیارهای بالا، استثنایی است. این هدفون نسبتا بزرگ بوده اما بسیارراحت می‌باشد.

جلسه گوش دادن فقط یک پیش‌نمایش بود، سنهایزر وعده ی صرف زمان بسیار بیشتری با این سیستم در ماه‌های آینده را داد، اما در حال‌حاضر ارفئوس افراد را در شوک و لرزه باقی می‌گذارد.
تولید ارفئوس قرار است در آلمان از تابستان آینده آغاز شود و تنها 250 عدد سیستم هدفون / آمپلی‌فایر در هر سال ساخته خواهدشد. یک تیم از متخصصان سنهایزر قادرند در روز یک سیستم ارفئوس را به تولید برسانند.

ارسال یک نظر

نماد اعتماد الکترونيکي
-->
کالا در حال حاضر موجود نمیباشد.ایمیل خود را وارد نمایید، زمانی که کالا در دسترس باشد به شما اطلاع میدهیم.