چگونه یک اسپیکر قابل حمل عالی بخریم؟

اسپیکرهای وایرلس به سرعت به شهرت رسیده ­اند، و تقریبا هر فروشندۀ مصرف عمدۀ لوازم الکترونیک یک مدل بی سیم از هر نوعی دارد

چگونه یک اسپیکر قابل حمل عالی بخریم؟

نوشته شده توسط Blog 1396/07/10 17:29:46 1 نظرات اسپیکر,

اسپیکرهای وایرلس به سرعت به شهرت رسیده ­اند، و تقریبا هر فروشندۀ مصرف عمدۀ لوازم الکترونیک یک مدل بی سیم از هر نوعی دارد. اسپیکرها از نظر اندازه، شکل، و حتی نوع ارتباط وایرلسی که استفاده می­ کنند تفاوت­ های زیادی دارند، اما این فهرست احتمالا حداقل یک اسپیکر خواهد داشت که برای شما مناسب است. با این حال، قبل از هر چیز دیگری، شما باید تعیین کنید که چگونه می ­خواهید بی ­سیم کار کنید.

ایرپلی،دی ال ان ای، بلوتوث، یا هیچ کدام از موارد فوق؟

ایرپلی نماد اپل و دی ال ان ای نماد اندروید که به کاربران هر دو اجازه می­ دهد که لیست موزیک خود را به جریان درآورند. همچنین می­ تواند به طور همزمان موسیقی را در چندین اسپیکر به جریان اندازد، و اطلاعات آهنگ را برای نمایش ارسال می­ کند ولی اگر این ویژگی در اسپیکر پشتیبانی شود. این یک سیستم صوتی وایرلس غنی است. اسپیکرهای ایرپلی و دی ال ان ایاز اسپیکرهای بلوتوث گران­تر هم هستند، و بیشتر آنها به طور چشمگیری حجیم­ تر و انرژی­ بر هستند، به این معنی که بعید است یک مدل باتری خور پیدا کنید که بتوانید بردارید و با خودتان هنگام گوش کردن از این اتاق به آن اتاق ببرید. به علاوه بعد از آنکه فرمان­ های خود را در تبلت یا تلفن هوشمند خود وارد کردید چند ثانیه تاخیر دارد، به خصوص اگر در آن اطراف تداخل وجود داشته باشد.

بلوتوث سیستم جریان وایرلس قدیمی­ تری است که به اندازۀ ایرپلی ویژگی ندارد، اما دستگاه­های بیشتری را پشتیبانی می­ کند. بلوتوث با جفت ­سازی کار می­ کند، بنابراین یک دستگاه در یک زمان می ­تواند فقط به یک مجموعه اسپیکر جریان پیدا کند. اسپیکرهای بلوتوث نسبت به اسپیکرهای ایرپلی ارزان­تر هستند، و بسیاری از آنها می ­توانند با باطری­ های قابل شارژ کار کنند، و از این رو حمل آنها در خانه یا تنظیم شان در بیرون خانه آسانتر است. با این حال هنوز می­ توانید اسپیکرهای بلوتوث قدرتمند بزرگی را پیدا کنید به راحتی جابجا نمی ­شوند اما صدایی عالی دارند.

به عنوان یک جایگزین برای بلوتوث یا ایرپلی وابسته به iOS، بسیاری از شرکت­ها مثلLibratone سیستم­ های صوتی چند اتاقۀ وایرلس مبتنی بر وای­فای خود را ارائه می ­کنند که با درجه ­های مختلفی از موفقیت عمل می­ کنند. سیستم خودِ Libratone محرز و موثر است، و اسپیکرهای این شرکت نیز خیلی کم­ ارزش به نظر نمی ­رسند.

 


چه نوع اسپیکری؟

علاوه بر نوع ارتباط وایرلس، باید دربارۀ نوع اسپیکری که می­ خواهید فکر کنید. اسپیکرهای کوچکترِ باطری ­خور (معمولا بلوتوث) مفید هستند چون می ­توانید آنها را هرجایی ببرید، اما صدای آنها خیلی بلند نمی ­شوند. اسپیکرهای بزرگتر عموما صدای کاملتر و باس غنی­تری تولید می ­کنند اما گران­تر هستند و معمولا قابل حمل نیستند.

اسپیکرهایی که برای منظورهای خاص هستند نیز در چند سال­ اخیر پشتیبانی وایرلس را به دست آورده­اند، و بسیاری از اسپیکرهای ساوندبار و استریوی PC دارای ویژگی بلوتوث یا یک سیستم وای­فای هستند. با توجه به سیل اسپیکرهای بلوتوثی که در سال­های اخیر دیده­ ایم، امروزه اسپیکرهای وایرلس خیلی بیشتری نسبت به اسپیکرهای سیمی موجود هستند.

 

قدرت در برابر قابلیت حمل:

بیشتر اسپیکرهای بلوتوث را می ­توان به هر جایی برد و استفاده کرد، اما این حالت در مورد همۀ اسپیکرهای وایرلس وجود ندارد. برخی اسپیکرها، از جمله بیشتر اسپیکرهای متکی به وای­فای، خیلی بزرگتر هستند و باید همیشه به برق باشند. این ممکن است به نظر مشکل برسد، اما مزایای خودش را دارد. اندازه و قدرت دائمی به این معناست که این اسپیکرها می ­توانند از یک اسپیکر بلوتوث ظریف که می ­توان آن را در کیف گذاشت خیلی بلندتر شوند. آنها گزینه ­های مناسبی هستند برای آنکه فقط در اتاق نشیمن خود قرارشان دهید و هر وقت می­خواهید در خانه موسیقی گوش کنید از آنها استفاده کنید. اکوی آمازون یک مورد منحصر است؛ خیلی بزرگ یا خیلی قدرتمند نیست، اما طرح همیشه-به-برق آن تضمین می­ کند که در محدودۀ شبکۀ خانۀ شما باقی می ­ماند طوری که می ­تواند همیشه به فرمان صوتی پاسخ دهد و بدون یک منبع محلی موسیقی پخش کند.

از سمت دیگر طیف انعطاف­ پذیری اسپیکر، اسپیکرهای قابل حمل وجود دارند. بسیاری از اسپیکرهای بلوتوث باطری های درون ساز دارند و می ­توان از آنها به راحتی در هر جایی استفاده کرد، نه فقط در اتاق نشیمن آویزانشان کرد. اینها به طور کلی قدرتمندتر از اسپیکرهای بزرگترِ ساکن هستند و معمولا کمی ارزان­تر هم هستند. 

 

شما می توانید برروی دسته بندی های زیر کلیک کرده و اسپیکر مورد نظر خود را انتخاب کنید:

اسپیکر ثابت "

اسپیکر قابل حمل "

اسپیکر ساندبار "

اسپیکر مقاوم و ضد آب "

1 نظرات

استایل آپ:
1396/10/02 15:07:15, 03:07:15 PM, styleup.ir

Notice: Undefined variable: blog_reply_button in /home/kharidaz/public_html/catalog/view/theme/journal2/template/journal2/blog/post.tpl on line 139

تشکر از معرفی کامل اسپیکر ها. من تجربه استفاده از JBL Xtreme رو داشتم. واقعا از لحاظ شارژ خیلی عالی هست ولی طراحی و ظاهری خوبی ندارد.

ارسال یک نظر

نماد اعتماد الکترونيکي
-->
کالا در حال حاضر موجود نمیباشد.ایمیل خود را وارد نمایید، زمانی که کالا در دسترس باشد به شما اطلاع میدهیم.