چگونه یک هدفون خوب انتخاب کنیم

ایرفون بهترین وسیله برای افرادی است که کمبود فضا دارند، اما هنوز هم به دنبال یک راه برای گوش دادن به موسیقی هستند. ایرفون های با کیفیت بالاتر، مانند Sennheiser و یا آدیو تکنیکا

چگونه یک هدفون خوب انتخاب کنیم

نوشته شده توسط Blog 1396/07/05 12:41:37 0 نظرات هدفون و هدست,

هدفون ها و ایرفونهای ارزان و بی کیفیت ساخته شده همراه دستگاه های پخش MP3 تان را فراموش کنید. با انتخاب درست هدفون، شما می توانید موسیقی را در یک سطح کاملا دیگری تجربه کنید. خواه در خانه به موزیک گوش دهید، خواه دررفت و آمد، سرمایه گذاری روی یک هدفون (یا ایرفون) با کیفیت بالا برای حداکثر لذترا در نظر داشته باشید.

 

مراحل:

     

 

1. بین ایرفون یا هدفون،انتخاب یکی را تصمیم بگیرید.

ایرفون بهترین وسیله برای افرادی است که کمبود فضا دارند، اما هنوز هم به دنبال یک راه برای گوش دادن به موسیقی هستند. ایرفون های با کیفیت بالاتر، مانند  Sennheiser و یا Audio-technica،معمولا دارای محفظه های کوچکی برای قرار دادن هدفون درونشان، در زمانی شما از آنهااستفاده نمی کنید هستند، بنابراین درون کیفتان کثیف و یا خراب نخواهند شد. اگر یککیف زنانه ی بسیار کوچک نگه می دارید و می خواهید آیپاد نانو و ایرفون خود را باهم درون آن بگذارید، و یا اگر شما یک پسر با فضای جیب محدود هستید، ایرفون احتمالاانتخاب بهتری است. آنها همچنین بهترین انتخاب برای بودجه محدود هستند، چرا کهنمونه های بسیار بیشتری برای انتخاب از بین آنها وجود دارد و تمایل کمتری به گرانبودن دارند.
ایرفون های ارزانتر اغلب به مشکلاتی مانند بیرون آمدن از گوش، صدمه زدن به گوش ها و یا دندانه داربودن مواد پلاستیکی ارزانشان دچار می شوند. با قیمت های بالاتر (اما هنوز هم ازنظر کیفیت، پایین) در محدوده 70.000 الی 190.000 تومان، شما ایرفون هایی راحت تر خواهید داشت و آنهابه خوبی، ارزش پولی که صرفشان شده را دارند. با این حال، اگر شما دوست دار صدا هستید،باید گزینه های دیگری را در نظر بگیرید.
هدفون ها عالی هستند، اگر شما از قرار دادن آنها به دور گردن خود در حال راه رفتن از یک مکان به مکان دیگر، لدت می برید. همچنین شما تمایل به دریافت کابل های beefier و گزینه های سرگرم کننده ای چون هدفون های بی سیم / بلوتوث خواهید داشت. اشکال آنها این است که هدفون های خوب، سازگار با بودجه ی شما ممکن است سخت یافت شوند. آنها فضایی بیش از ایرفون اشغال کرده و هدفون استایل DJ مقدار فضای مضحک تری میگیرند، اگر شما یک کیف بزرگتر حمل نمی کنید.
هدفون های استایلDJ فقط همین اند. بزرگ، جاگیر، هدفون هایی با ظاهری عالی، که به دنبال یادآوری کسی هستند که شما با نام DoubleD می شناسید که آهنگ هایش را با آن میکس می کند. ساختار آن، به مهار خوب صدا، امااندازه ای دست و پاگیر منجر می شود. و بسیاری از علاقمندان به موسیقی آنها را بهدلیل کیفیت بهتر صدا و فشار کمتر روی پرده گوش ترجیح می دهند که باعث طولانی ترشدن زمان گوش دادن و کمترین آسیب به پرده گوش می شود.
هدفون های پشتگردنی، دقیقا همان هدفون هایی است که دارای یک باند است که در پشت گردن قرار می گیرد به جای آنکه بالای سر برود. این برای دونده ها و یا افرادی که اغلب کلاه به سرداشته و همچنین افراد متعصب به عینک آفتابی توصیه می شود. بنابراین، اگر شما یکدختر (یا پسر) با موهای بلند هستید، و از هدفون هایی که موهای تان را می کشد و یاهدفون هایی که سوراخ گوشتان را اذیت می کند متنفرید، این نوع می تواند یک انتخابخوب باشد. علاوه بر این، موارد بسیار اندکی هستند که آنها را از هدفون های سبک دیجی و یا هدفون های "عادی" جدا می کنند.

 


2. به یاد داشته باشید که چیزی را خواهید داشت که بهایش را پرداختید (هر چقدر پول بدهید، آش می خورید!)

 به طور کلی، هدفون گران تر با مواد با کیفیت بالاتر ومهندسی بهتری ساخته شده اند که موجب بهبود کیفیت صدا می گردند. هدفون های حدود100.000 تومانی هم صدای خوبی دارند، اما نه به خوبی 300.000 تومانی ها. در محدوده 500.000تا 700.000 تومان شما ممکن است چیزهایی در موسیقی خود بشنوید که هرگز قبل از آننشنیده بودید. ایرفون ها یا هدفون های 40.000 تومانی ممکن است در طولانی ترینحالت، یک سال دوام بیاورند و برای شروع، صدایی عالی نخواهند داشت. بنابراین صرفحداقل 80.000 تومان در آنها، به شما اطمینان خواهد داد که حداقل موسیقی با کیفیتاصلی را خواهید شنید. یک راهنما این است که حداقل 200.000 تومان در هدفون قابل حملو 900.000 تومان در یک استریو خانگی صرف کنید. چیز دیگری که شما به همراه کیفیت بهدست می آورید، دوام است. احتمالا آن بیرون، هنوز هم مردمی وجود دارند که هدفون هایدهه ی 70 و 80 آنها هنوز هم کار می کند، چرا که آنها به خوبی ساخته شده اند، و ساختهشده اند تا دوام بیاورند. هنگامی که شما یک برند دارید، گاهی فقط برای نام آن پولنداده اید؛ به خاطر کیفیت قابل اعتماد آن پول صرف کرده اید.
     

 

3. ایزولاسیون صدای هدفون را ارزیابی کنید.

این اشاره به میزان توانایی هدفون ها در نگه داشتن موسیقی در داخل و جلوگیری از ورود سر و صداهای خارجی دارد. هیچ چیزآزار دهنده تر از نیاز به بالا بردن حجم صدا برای غرق کردن صدای اتوبوس نیست. همچنیناین واقعیت است که اگر ترجیح بدهید صدای بیرون را نشنوید، از بلند کردن صدای موزیکتان لذت ببرید / یا از آن برای غرق کردن صدای پس زمینه استفاده کنید، چون هدفون بسیارباز است، اغب به اطرافیان خود بهانه ای برای حرف زدن پشت سرتان خواهید داد. جداسازی صدا، همچنین شما را از اتلاف عمر باتری با ارزشتان و یا بالا بردن حجم صدا برای شنیدن درست، بی نیاز خواهد نمود.

ایرفون ها و هدفون های تو گوشی، در جداسازی صدا بهتر عمل می کنند، بهدلیل مهر و مومی که در گوش شما فراهم می کنند. و همین امکان با هدفون های (بزرگ) سبکDJ فراهم است،که یک محیط مهر و موم شده ی کوچک در اطراف گوش به وجود می آورند.
هنگام خرید هدفون های استریوی رو گوشی، به بسته یا باز بودن پشت آنهادقت کنید. هدفون های باز تمایل به صدای طبیعی تر و اعوجاج کمتری دارند، اما مردمموسیقی شما را می شنوند و شما صداهای محیط اطراف خود را می شنوید. آنها برای خانهتوصیه می شود و در استفاده ی خانگی، بسیار راحت تر هستند. هدفون های بسته، نویز رابهتر منزوی نموده و بیشتر شبیه به موسیقی در سر شما شنیده می شوند، نه در محیطاطرافتان. آنها دارای راحتی کمتر و طنین امواج صوتی به دلیل پوشش پلاستیکی درانتهایشان هستند. برخی از افراد هدفون های بسته را برای صدای باس کوبنده و ایزولاسیونشانمی پسندند، در حالی که برخی، هدفون های باز را برای صدای طبیعی و دقیقشان ترجیح میدهند.
  

                                                                  

 

4. محدوده فرکانس را بررسی کنید.

یک محدوده فرکانس گسترده تر یعنی شما میتوانید از موسیقی، بیشتر بشنوید؛ محدوده های بزرگ مانند 10 هرتز تا 25000 هرتزاغلب توصیه می شود - هر چیزی در آن محدوده خوب شنیده خواهد شد.

 مهمتر از آن، به منحنی صدا، منحنی پاسخ فرکانسی، امضای صدا، یا هرآنچه که می خواهید نام ببرید، توجه نمایید. اگر در نمودار خطی نقاط پایانی،بالاترباشد، باس بیشتری وجود خواهد داشت. این به این معنا نیست که باس دقیق تر یابهتر می شود. به عنوان مثال، هدفون بیتس، تمایل بسیاری به افزایش باس دارند، در عینحال باس آنها معمولا به عنوان درهم برهم و کوبنده با دقتی پایین توصیف می شود.
به طور معمول، بسیاری از هدفون های زیر 350.000 تومان دارای منحنی U هستند - به این معنی کهدر میدرنج آنها کات شده است. آنها ممکن است در ابتدا صدایی "سرگرمکننده" و راضی کننده برای گوش داشته باشند، اما شما به راحتی قادر به تجزیه وتحلیل لایه های موسیقی نخواهید بود. هدفون های "پاسخ مسطح" به نفع هیچرِنجی نیستند، به این معنی که شما هر لایه از موسیقی را یکسان می شنوید. با اینحال، برداشت اول شما از آنها، اگر شما به منحنی U عادت داشته باشید این است که "این هیچباسی ندارد" یا "صدایش خسته کننده است". اکثر مردم فقط نیاز به رشدامضای صدا دارند تا از آن لذت ببرند.

 

                                                            

 

5. دنبال ویژگی های لغونویز نباشید، مگر اینکه مایل به صرف اسکناس هایی درشت باشید.

هر چیزی کمتر از حدود 650.000 تا 800.000 تومان ارزش قیمت آن را ندارد. حتی اگر شما از افراد کثیرالسفر باشید، لغو نویز در 90٪ زمان، ارزش پول دادن ندارد. بخشهایی از آهنگ هایتان ممکن است لغوشده و شما مجبور به بالا بردن حجم صدا باشید. اگر واقعا نیاز به کاهش نویز دارید،به دنبال مارک های مانند Sennheiserیا Bose باشید که دارای پوشش اسفنجی گوش هستند که کانال گوش را پر میکنند.
 یک راه ارزان برایحذف نویز پس زمینه می تواند قرار دادن محافظ های شنوایی روی گوش روی گوشی های هدفون برای ایزولاسیون سر و صدای محیط باشد. ازسوی دیگر، اگر بیش از حد سخت گیر نباشید، ممکن ایرفون ها یا هدفون های ارزانتردارای لغو نویز را بیابید که کاربرد قابل توجهی برای کاهش نویز پس زمینه در هواپیما،اتومبیل و حمل و نقل عمومی دارند. پاناسونیک (یک نام تجاری از میان بسیاری دیگر) یکایرفون لغو نویز قابل قبول را فقط با قیمت180.000 تومان ساخته است.

 

                                                                  

 

6. آنها را بیازمایید.

واقعا بهترین راه برای فهمیدن اینکه یک هدفون می تواند صدای بلندی به اندازه ای که می خواهید تولید کند، این است که آن راتست کنید. سعی کنید هدفون دوست خود را امتحان کرده (اگر تا این اندازه با شما راحتاست) و یا به یک فروشگاه لوازم الکترونیکی خوب بروید که به شما اجازه بدهد هدفونهایش را امتحان کنید. با داشتن حدود 700.000 تومان پول نقد و رفتن به یک فروشگاه با ضمانت برگشت 7 روزه، فروشگاه الکترونیک را دوست ناخواسته ی خود کرده اید، در حالی میفهمید که واقعا چه نوع هدفونی می خواهید. به خاطر حسن نیت، همیشه موم گوش خود راتمیز کنید، قبل از اینکه هر هدفون و یا ایرفونی را امتحان کنید!

 

                                                                        


7. به دنیال امپدانس هدفون باشید.

برای دریافت بهترین نتیجه از هدفونتان،شما باید امپدانس هدفون را با تجهیزات صوتی مورد استفاده، مطابقت دهید. این پارامتر با اهم, در واقع اگر نمی دانید، این معمولا بدان معنی است که حجم صدا راکمی بالا ببرید تا به یک هدفون همسان برسید.

 

شما می توانید برروی دسته بندی های زیر کلیک کرده و هدفون مورد نظر خود را انتخاب کنید:

هدفون داخل گوشی "

هدفون روی گوشی "

هدفون دور گوشی "

هدفون بی سیم "

هدفون حذف نویز "

هدفون های فای "

هدفون ورزشی "

هدفون تلویزیونی "

ارسال یک نظر

نماد اعتماد الکترونيکي
-->
کالا در حال حاضر موجود نمیباشد.ایمیل خود را وارد نمایید، زمانی که کالا در دسترس باشد به شما اطلاع میدهیم.